МЕДИЧНА СЛУЖБА ЦО ТА ДЕРЖСАНЕПІДСЛУЖБА КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОГО РАЙОНУ ІНФОРМУЮТЬ

13-06-2014, 13:00

ОСТЕРІГАЙТЕСЯ СКАРЛАТИНИ!

Серед дитячих інфекційних хвороб не останнє місце займає скарлатина. За 5 місяців цього року кількість зареєстрованих випадків на скарлатину серед дитячого населення Києво-Святошинського району значно зросло і становить 114 випадків, проти 19 випадків за аналогічний період 2013 р. Особливо «яскраво» постає по захворюваності на скарлатину Боярка, Вишневе та Тарасівка.
Скарлатина – дитяче інфекційне захворювання, що викликається гемолітичним стрептококом. Зазвичай скарлатиною хворіють діти, але іноді хворіють і дорослі, які не мають імунітету до скарлатини. Збудником цієї дитячої інфекції є мікроорганізм в-гемолітичний стрептокок, який легко виділяється в навколишнє середовище від хворого або носія разом з секретом слизових оболонок зіву і носоглотки під час розмови, кашлю, чханні. Сприйнятливими до скарлатини є всі діти, які раніше не хворіли, особливо ті, що перебувають у дитячих колективах, адже тісне спілкування, користування спільними іграшками, книжками чи іншими предметами сприяють розповсюдженню збудника від хворих до здорових.
Захворювання передається повітряно-крапельним шляхом при кашлі, чханні, просто під час розмови. Заразитися можна від носія гемолітичного стрептокока, який сам не хворіє і навіть не підозрює про те, що є носієм.
Хворіють на скарлатину один раз в житті і повторне зараження – велика рідкість, але в більшості випадків імунітет після інфікування залишається на все життя.
Вхідними воротами інфекції при скарлатині є слизові оболонки зіву і глотки, де розвиваються первинні прояви захворювання у формі ангіни. Із місцевого вогнища інфекційний агент швидко проникає в кров і викликає загальні симптоми інтоксикації, що супроводжуються підвищенням температури, головним болем, слабкістю, а також висипом на фоні почервонілих шкірних покривів. Висип швидко поширюється і вкриває обличчя, тулуб, кінцівки. Вільним від висипки залишається тільки місце навколо рота і носа.
Скарлатина вважалася раніше одним з найстрашніших дитячих захворювань. У минулі століття вона забрала безліч дитячих життів. Але і зараз, коли вже відомо, чим вона викликається і як її лікувати, скарлатина не вважається простим захворюванням, бо може давати багато ускладнень. Навіть легкий перебіг скарлатини може вразити серце, нирки, суглоби. Потрібно відзначити, що найбільш небезпечні і важкі пізні алергічні ускладнення скарлатини, які розвиваються у випадках неправильного лікування скарлатини.
Найбільшу небезпеку становлять хворі на скарлатину в перші 10 днів хвороби. Але навіть ті, що видужали, ще впродовж 12 днів можуть бути заразними. Отже, хворих на скарлатину слід ізолювати на 22 доби від початку захворювання.
На жаль, сучасна медицина не має вакцини проти скарлатини. Тому єдино можливим способом не заразитися є виключення контакту з хворими дітьми. Важливо звертати увагу на стан здоров'я як у сім'ї, так і в колективі. Якщо дитина захворіла, важливо ізолювати її від сестер і братів і дотримуватися правил гігієни.
На перший погляд проста дитяча інфекція¸ як дехто вважає, може бути дуже небезпечною. Пам’ятайте, що при виникненні підозри на скарлатину обов’язково необхідно викликати лікаря додому для огляду та призначення лікування. Після встановлення діагнозу необхідно чітко дотримуватися призначень лікаря.

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Декабрь 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31