ДПІ У КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОМУ РАЙОНІ ПОВІДОМЛЯЄ

25-06-2014, 15:57

ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ВИПЛАТИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

При ДПІ у Києво–Святошинському районі відповідно до плану спільних заходів з органами місцевого самоврядування створено робочу групу по відпрацюванню контролю за додержанням законодавства про оплату праці.
З початку року робочою групою проведено зустрічі з керівниками понад 350 підприємств Києво–Святошинського району щодо підвищення заробітної плати, яка встановлена на рівні нижче мінімальної та з питань легалізації виплати заробітної плати.
Причинами виплати такої заробітної плати керівники підприємств називають складні економічні умови сьогодення, в зв’язку з чим частину працівників переведено на не повний робочий день, а нарахування заробітної плати відбувається за фактично відпрацьований час.
У результаті досягнутих домовленостей, незважаючи на тимчасові труднощі, 165 підприємств району збільшили своїм працівникам нарахування та виплату заробітної плати. В свою чергу бюджет додатково отримав понад 17 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.
ПРАЦЮЄ «ПУЛЬС»
Продовжує свою роботу інтерактивний антикорупційний сервіс «Пульс», основним завданням якого є подолання проблем, що виникають у податковій і митній службах, а головним принципом роботи – є зворотний зв’язок та оперативне вирішення проблемних питань платників податків.
За телефоном (044) 284-00-07 громадяни мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників податкової та митної служб, про можливі корупційні дії з їхнього боку, оперативно вирішити суперечливі питання, які виникають в процесі адміністрування податків, або ж під час митного оформлення.
З початку 2014 року до ДПІ у Києво-Святошинському районі на сервіс «Пульс» надійшло 28 інформаційних запитів від громадян.
У своїх зверненнях підприємців цікавили питання щодо подання звітності до контролюючих органів, отримання свідоцтва платника єдиного податку та свідоцтва платника ПДВ, отримання довідки про доходи громадян, проведення перевірок суб’єктів господарської діяльності.
Всі запити було опрацьовано оперативно та вчасно. Кожному заявнику повідомлено про результати розгляду їх звернень та щодо вжитих заходів по порушених питаннях.

НЕВДАЛЕ ВІДШКОДУВАННЯ ПДВ

Нещодавно працівниками слідчого управління фінансових розслідувань ДПІ у Києво-Святошинському районі виявлено порушення податкового законодавства посадовими особами одного з ТОВ, яке займається оптовою торгівлею.
Під час вивчення документів, працівниками слідчого управління було встановлено, що посадовими особами вищезазначеного ТОВ впродовж 2014 року незаконно заявлено до відшкодування з Державного бюджету України податку на додану вартість в загальній сумі понад 3,5 млн. грн., що є особливо великим розміром.
За фактом порушення законодавства до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, яке кваліфікується як розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах.
Триває слідство.

ПОДАТКИ ДОВЕДЕТЬСЯ СПЛАТИТИ

У червні працівниками слідчого управління фінансових розслідувань ДПІ у Києво-Святошинському районі під час проведення оперативних заходів виявлено порушення податкового законодавства посадовими особами ТОВ «Ф», яке займається оптово-роздрібною торгівлею.
За оперативними матеріалами працівників слідчого управління встановлено порушення податкового законодавства посадовими особами ТОВ «Ф», які за січень-лютий 2014 року ухилялися від сплати податку на додану вартість на загальну суму понад 9,5 млн. грн., шляхом здійснення фінансово-господарських взаємовідносин по придбанню продукції від декількох підприємств, що мають ознаки фіктивності та для подальшої реалізації придбаних товарів за межі митної території України.
За фактом порушення законодавства до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, яке кваліфікується як ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів в особливо великих розмірах.
Триває слідство.

БЮДЖЕТ ОТРИМАВ ПОНАД 350 ТИС. ГРН.

За результатами відпрацювання вигодонабувачів конвертаційного центру співробітниками ВОВЕЗ ОУ ДПІ у Києво-Святошинському районі виявлено порушення податкового законодавства посадовими особами ТОВ «С».
Зазначене товариство з обмеженою відповідальністю мало фінансово - господарські взаємовідносини із підприємством з ознаками «фіктивності» та входило до складу конвертаційного центру одного з фізичних осіб-підприємців.
Проведеними заходами встановлено умисне ухилення від сплати податків службовими особами підприємства, шляхом неправомірного формуванням податкового кредиту з ПДВ від підприємства, яке має ознаки «фіктивності» у сумі понад 350 тис. грн.
Працівниками ОУ ДПІ у Києво-Святошинському районі, з метою відшкодування збитків завданих державі, у вигляді несплати податків, проведено заходи, за результатами яких службовими особами підприємства було сплачено податкові зобов’язання.
Загальна сума надходжень до Державного бюджету склала 365 тис. грн.

СПЛАТА ЄСВ ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ – ПІДПРИЄМЦЯМИ

Міністерством доходів і зборів України повідомлено, що особа, яка є підприємцем – платником єдиного податку та одночасно займається незалежною професійною діяльністю, є платником єдиного внеску як фізична особа – підприємець. Така особа не має обов’язку щодо обліку та сплати єдиного внеску із сум доходу, отриманого від її незалежної професійної діяльності.
Фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом, та сплачують єдиний внесок до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який він сплачується.

ПРО ПЕРЕНЕСЕННЯ ТЕРМІНІВ

(Лист Міндоходів України вiд 19.06.2014 р. № 14544/7/99-99-19-03-02-17)
Міністерство доходів і зборів України у зв’язку з терористичною загрозою та складною ситуацією, що склалась у Донецькій та Луганській областях, інформує про таке.
Указом Президента України від 14 квітня 2014 року уведено в дію Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України».
Відповідно до пункту 4.3 статті 4 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) податкові періоди та строки сплати податків та зборів установлюються, виходячи з необхідності забезпечення своєчасного надходження коштів до бюджетів, з урахуванням зручності виконання платником податкового обов’язку та зменшення витрат на адміністрування податків та зборів.
Пунктом 49.2 статті 49 Кодексу визначено, що платник податків зобов’язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Граничні строки подання податкової декларації можуть бути збільшені за правилами та на підставах, які передбачені Кодексом.
Так, відповідно до пункту 102.6 статті 102 Кодексу граничні строки для подання податкової декларації, заяв про перегляд рішень контролюючих органів, заяв про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань підлягають продовженню керівником контролюючого органу (його заступником) за письмовим запитом платника податків, зокрема, якщо такий платник податків протягом зазначених строків мав обмежену свободу пересування внаслідок обставин непереборної сили, підтверджених документально.
Штрафні санкції, визначені цим Кодексом, не застосовуються протягом строків продовження граничних строків подання податкової декларації згідно з пунктом 102.6 статті 102 Кодексу.
Порядок застосування пунктів 102.6 - 102.7 статті 102 Кодексу затверджено наказом Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 р. № 1044 (далі - Наказ № 1044).
Відповідно до Наказу № 1044 обставини непереборної сили (форс-мажорні обставини) - це непереборна за даних умов сила (стихійне лихо, дія суспільного ворога, оголошена та неоголошена війна, загроза війни, терористичний акт, блокада, революція, заколот, повстання, масові заворушення, громадська демонстрація, блискавка, пожежа, буря, повінь, землетрус, нагромадження снігу або ожеледь, вибух тощо), яка є обставиною, що звільняє фізичну особу або посадових осіб юридичної особи від відповідальності за невиконання обов’язків, передбачених податковим законодавством.
Враховуючи зазначене, а також беручи до уваги значну кількість звернень платників податків Донецької і Луганської областей про неможливість своєчасного подання податкової звітності за травень 2014 року до контролюючих органів, з урахуванням пункту 5.4 Наказу № 1044, Міністерство доходів і зборів повідомляє про продовження граничного терміну подання податкової звітності за травень 2014 року з 20 червня 2014 року до 30 червня 2014 року включно для платників податків, у яких відсутня можливість своєчасного подання такої звітності на відповідній території України у зв’язку з проведенням антитерористичної операції.

ТРАНСФЕРТНЕ ЦІНОУТВОРЕННЯ

З 30.05.2014 р. набрали чинності зміни, внесені до Податкового кодексу України, щодо вдосконалення трансфертного ціноутворення, яким уточнено механізм застосування ст. 39 цього Кодексу у 2014 р.
Встановлено, що звіт про контрольовані операції за період з 1 вересня по 31 грудня 2014 р. подається до 1 жовтня 2014 р.
Змінено розмір штрафних санкцій за неподання звіту та/або обов’язкової документації щодо контрольованих операцій. Зокрема, у разі неподання звіту про контрольовані операції застосовується штраф – 100 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (до змін сума штрафу становила 5 % загальної суми контрольованих операцій), а також зменшено розмір штрафу за неподання обов’язкової документації щодо контрольованих операцій (10 розмірів мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року).

ЗБІР У ВИГЛЯДІ ЦІЛЬОВОЇ НАДБАВКИ
ДО ДІЮЧОГО ТАРИФУ НА ПРИРОДНИЙ ГАЗ

Міндоходів повідомлено про внесені зміни до деяких положень Податкового кодексу України, щодо справляння збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності (далі - збір).
Зокрема, зазначено, що до платників збору – суб’єктів господарювання та їх відокремлених підрозділів, у тому числі уповноважених осіб договорів простого товариства, які провадять діяльність з постачання природного газу споживачам на підставі укладених з ними договорів, додалися суб’єкти, які:
споживають видобутий ними природний газ як паливо або сировину;
споживають імпортований ними природний газ як паливо або сировину.
При цьому останні повинні сплачувати збір до або в день подання митної декларації.

АНТИКОРУПЦІЙНА ПОЛІТИКА

З 04.06.2014 р. набрали чинності зміни (крім норми щодо перевірки достовірності відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, яка набирає чинності з 01.01.2015 р.), внесені до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв’язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України.
Зокрема, встановлено відповідальність за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, передбачену Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», у вигляді штрафу від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Поширено юрисдикцію України на іноземців та осіб без громадянства, які вчинили у співучасті зі службовими особами – громадянами України злочини, пов’язані з активним і пасивним хабарництвом, зловживанням впливом, або якщо вони пропонували, обіцяли, надали неправомірну вигоду таким особам чи прийняли пропозицію, обіцянку неправомірної вигоди або одержали від них таку вигоду.

ПРИПИНЕННЯ ДОГОВОРУ ДОВГОСТРОКОВОГО СТРАХУВАННЯ ЖИТТЯ

Міністерством доходів і зборів України повідомлено, що у разі дострокового розірвання договору довгострокового страхування життя до доходів роботодавця-страхувальника, який є платником податку на прибуток, включаються попередньо сплачені страхові внески, віднесені до витрат, з нарахуванням пені.
При цьому різниця між сумою внесених страхувальником страхових платежів та викупною сумою, що виплачується такому страхувальнику, підлягає включенню страховиком до складу його доходів від страхової діяльності, що підлягає оподаткуванню за ставкою 3 %.
У декларації з податку на доходи (прибуток) страховика нарахована сума податку на прибуток від страхової діяльності за ставкою 3 % відображається у рядку 02.
Дохід від діяльності з виконання договорів з довгострокового страхування життя та пенсійного страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення (за ставкою 0 %, довідково) відображається у рядку 22 декларації.

НА КИЇВЩИНІ ЛІКВІДОВАНО ПІДПІЛЬНИЙ ЦЕХ З ВИРОБНИЦТВА АЛКОГОЛЬНИХ НАПОЇВ

14 червня цього року працівниками оперативного та слідчого управлінь ГУ Міндоходів у Київській області перекрито міжрегіональний канал надходження підакцизних товарів на територію м. Києва та Київської області з метою подальшої реалізації споживачам та припинено незаконну діяльність підпільного цеху з виробництва алкогольних напоїв.
За результатами проведених обшуків у м. Тетіїв виявлено та вилучено 105,5 дал рідини з характерним запахом спирту орієнтовною вартістю біля 74 тис. грн., фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів 7 дал загальною орієнтовною вартістю 4 тис. грн., 1 автомобіль марки «Крайслер Вояджер», орієнтованою вартістю 200 тис. грн. та обладнання для виготовлення алкогольних напоїв (насос, шланги, пусті пластикові бутлі ємкістю 5 л).
Всього за результатами проведених обшуків виявлено та вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 278 тис. гривень.
Досудове розслідування кримінального провадження внесеного до єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом незаконного придбання, зберігання та транспортування з метою збуту незаконно виготовленої підакцизної групи товарів - спирту етилового та власноручно виготовлених гр. “Л” алкогольних напоїв, що при вживанні можуть становити загрозу для життя та здоров’я людей.
Слідство триває.

НА КИЇВЩИНІ ЗРОСЛИ НАДХОДЖЕННЯ ВІД СПЛАТИ АКЦИЗНОГО ПОДАТКУ

Протягом січня-травня 2014 року забезпечено надходження до державного бюджету акцизного податку від підприємств – виробників підакцизної продукції на загальну суму 53 млн. гривень. Підприємства-імпортери підакцизної продукції перерахували 20,5 млн. грн.. акцизного податку, що в порівнянні з аналогічним періодом минулого року більше на 13,5 %. Надходження від збору на розвиток виноградарства, садівництва, хмелярства за 5 місяців поточного року перевищує 39,5 млн. гривень. Ріст до попереднього року 13,4 %.
Протягом 2014 року видано 4043 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
По результатам перевірок, з початку року анульовано 7 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами за продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім особам. Сума донарахувань складає понад 47,5 тис. грн. штрафних санкцій.

НА КИЇВЩИНІ 257 ФІЗИЧНИХ ОСІБ ЗАДЕКЛАРУВАЛИ «МІЛЬЙОННІ» ДОХОДИ

На Київщині, в рамках деклараційної кампанії 2014 року, більше 1 млн. грн. доходу задекларували 257 громадян на загальну суму понад 1 млрд. гривень. Найбільше мільйонерів зареєстровано у Києво-Святошинському районі – 71, також у Ірпінському та Броварському районах.
До сплати “мільйонерами” визначено податкові зобов’язання у сумі понад 19 млн. грн. Частина з них вже надійшла до бюджету, інша частина надійде до 1 серпня поточного року.
Порівняно з минулим роком, кількість мільйонерів збільшилась на 83 особи, обсяг податку на доходи фізичних осіб зріс більш як на 8 млн. гривень.
У структурі отриманих «мільйонних» доходів найбільшу частку 41 % або 420 млн. грн. становить дохід, отриманий від продажу об’єктів рухомого та нерухомого майна, і майже 19 % або близько 120 млн. грн. – заробітна плата.
Варто відмітити, що з числа декларантів – мільйонерів виконали свій обов’язок щодо декларування іноземних доходів 27 громадян на загальну суму понад 41 млн. гривень. Найбільша їх кількість мешкає в Києво-Святошинському районі.
Серед сумлінних платників податків, дохід більше 50 млн. грн., отриманий від продажу нерухомості, задекларував мешканець Києво-Святошинського району, визначивши до сплати майже 2,5 млн. гривень.
Не можна не відмітити, ще і гр. «М» з Вишгородського району, яким добровільно задекларовано дохід від операцій з інвестиційними активами у розмірі більше 12 млн. грн. - до сплати підлягає 2 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.

НА ПЕРЕМОЖНОМУ П’ЄДЕСТАЛІ І ЮНІ ЖИТЕЛІ КИЇВЩИНИ

Впродовж січня–квітня 2014 року учнівська молодь приймала участь у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Очима дитини про бюджет країни», який проводився територіальними органами Міндоходів під егідою Міністерства доходів і зборів України.
Цього року конкурс проходив у якісно новому форматі, об’єднавши три напрямки дитячої творчої діяльності з податкової та митної тематики: художні твори, комп’ютерна графіка (комп’ютерна анімація) та літературні твори. У конкурсі брали участь учні загальноосвітніх навчальних закладів двох вікових категорій: 9–11 та 12–15 років.
Підростаюче покоління Київщини взяло участь у конкурсі. Це дало можливість виявити, наскільки діти розуміють роль, місце та значення податків, як орієнтуються в сьогоденні. Крім того це стало чудовою можливістю для юних дарувань творчо реалізувати свої ідеї та продемонструвати свій талант.
Переможців завершального етапу Всеукраїнського конкурсу було визначено компетентним журі у Міністерстві доходів і зборів України 20 червня 2014 року. Приємно відзначити, що журі не обійшло осторонь робіт майбутніх платників Київщини, а високо поцінувало їх талант, креативність і новизну бачення податкової системи та присудило почесні призові місця.
ГУ Міндоходів у Київській області висловлює подяку всім учням, які взяли участь у конкурсі, та щиро вітає:
Владислава Охріменка із зайнятим 3 місцем за напрямом «Художні твори» у І віковій категорії;
Марію Шевченко-Корженецьку із занятим 2 місцем за напрямом «Художні твори» у ІІ віковій категорії;
Інну Руденко із зайнятим 2 місцем за напрямом «Літературні твори» у І віковій категорії.
Крім щирих слів вдячності, на переможців конкурсу чекають нагороди, які будуть вручені керівництвом Міністерства доходів і зборів України.

АКАДЕМІЯ МИТНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
ОГОЛОШУЄ ПРИЙОМ ДОКУМЕНТІВ НА НАВЧАННЯ

Цільовий набір на навчання в Академію проводиться для сільської молоді в межах обсягів державного замовлення та за встановленою квотою на підставі цільових направлень, виданих спеціальною комісією з урахуванням рекомендацій митниць.
Правилами прийому до Академії у 2014 році передбачено, що встановлена квота прийому сільської молоді до Академії не повинна перевищувати 50 % державного замовлення від загального обсягу прийому за кожним напрямом підготовки.
З метою своєчасного та ефективного проведення профорієнтаційної роботи серед абітурієнтів Київщини повідомляємо, що Київській області виділено 4 орієнтовних квоти прийому сільської молоді до Академії за напрямами підготовки: «Право», «Міжнародна економіка», «Менеджмент ЗЕД», «Комп’ютерні науки». Київська митниця Міндоходів може видати мінімум 6 рекомендацій, максимальна кількість рекомендацій не обмежується. Рекомендації можуть видаватися на один або декілька напрямів підготовки.
У процесі видачі рекомендацій абітурієнтам з-поміж сільської молоді рекомендуємо керуватися наступними критеріями:
- громадянство України;
- наявність відмітки в паспорті або в іншому документі, виданому місцевими органами виконавчої влади, що підтверджує місце постійного проживання абітурієнта в сільській місцевості;
- сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти (оригіналів або завірених копій) з оцінками з предметів, що відповідають Переліку конкурсних предметів згідно з обраним напрямом підготовки не нижче вищезазначених Правил прийому до Академії у 2014 році, а саме: показник успішності в сертифікаті з профілюючого предмету (відповідно до обраного напряму підготовки) повинен складати не менше ніж 140 балів та не менше ніж 124 з інших непрофільних загальноосвітніх предметів.
Остаточні квоти прийому сільської молоді до Академії та графік проведення співбесід з абітурієнтами для отримання цільового направлення будуть відомі після затвердження Кабінетом Міністрів України обсягів державного замовлення на підготовку фахівців у 2014 році.
За додатковою інформацією звертатися за телефоном Міністерства доходів і зборів України, департамент митного контролю: (044) 247-27-15.

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Май 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31