ЗА ПОКЛИКОМ ЧАСУ - НА ВИМОГУ СЕРЦЯ

26-06-2014, 11:40

ЗА ПОКЛИКОМ ЧАСУ - НА ВИМОГУ СЕРЦЯ
ЗА ПОКЛИКОМ ЧАСУ - НА ВИМОГУ СЕРЦЯ
Життєві реалії нашого сьогодення породжують нові життєво необхідні потреби: як захистити себе і близьких, як бити супостата, як виживати в умовах бойових дій… На ці питання дає відповідь програма "Народний резервіст", чергове заняття за якою відбулося 14-15 червня в тренувальному таборі поблизу одного з населених пунктів Києво-Святошинського району.
Про серйозність занять свідчить хоча б такий факт: саме в ці дні тут навчалися і тренувалися бійці національної гвардії, які вже зараз, коли ви читаєте ці рядки, воюють в гарячих точках на сході нашої країни…
120 осіб, які бажають відновити власні бойові навички або ж опанувати ази військової науки. Інструктори-професіонали, за плечима яких гарячі точки від Афганістану до гори Карачун та Волновахи! Глухий брязкіт зброї, інструктаж-пояснення перед виконанням завдання, димові шашки та БТР, які допомагають налаштуватися на серйозний лад, і, звісно ж, "розбір польотів" після виконання кожного етапу, будь то розбірка-збірка зброї, відпрацювання прийомів рукопашного бою чи навчальний бій по обороні-захопленню блокпосту. Це - погляд збоку.
Представників практично всіх областей України, навіть тих, де зараз повним ходом йде найсправжнісінька, хоч і неоголошена війна проти нашого народу, об'єднало дві речі: бажання захистити рідну українську землю та програма "Народний резервіст", яка практично навчає цьому.
З історії виникнення програми "Народний резервіст"
Про це розповідає один із волонтерів, який допомагає в організації даного процесу - пан Юрій:
- Автор програми "Народний резервіст" - Олексій Арестович. В її організації та втіленню в життя бере участь велика кількість різних людей. Орієнтована на громадян України з метою підвищення їх особистих шансів виживання у випадку потрапляння в ті чи інші суто військові (тобто - бойові) ситуації. Необхідні знання бажаючим надають виключно професіонали з практичним військовим досвідом і великим стажем викладання: відставники або діючі офіцери ЗСУ, СБУ, МВС. До програми підготовки входить набір різних дисциплін - інженерні, тактичні, перша допомога, елементарні навики поводження зі зброєю. Головний орієнтир - підвищити шанси виживання.
Важливо те, що люди, які пройшли навчання за цією програмою, бачать результат і отримують практичні навики, які, на жаль, можуть знадобитися в реальних ситуаціях.
- Чи обмежується програма виключно ось такими заняттями?
- Ми займаємося організацією та доставкою гуманітарної допомоги нашим військовослужбовцям, які перебувають в зоні бойових дій - в Донецькій та Луганській областях. Під час цих візитів ми неодноразово відмічали, що рівень підготовки наших бійців - нацгвардії, контрактників, строчників - дуже низький. Адже більшість або служила давно, або в армії займалася "фарбуванням парканів". Відтак часто-густо не мають елементарних навиків не те що правильного ведення бою, а навіть просто збереження власного життя. Наприклад, на горі Карачун один із бійців, отримавши бінокль, просто висунувся з ним у яскраво освітлене вікно. Звісно, що крім "власної" кулі за таких обставин навряд чи щось розгледиш.
Що ж до самого проекту, то він має декілька напрямів: є навчання для батальйонів, які безпосередньо воюють, навчання для нацгвардії тощо. Що ж до саме цих занять, то хоча вони й займають останнє місце за шкалою пріоритетів сьогоднішнього дня, але від того не менш важливі.
- Яка структура занять за даною програмою?
- Програма розрахована на чотири дводенні заняття, її мета - прищепити людям елементарні навики виживання. Знаходять нас через Інтернет. Група у Фейсбуці так і називається: "Народний резервіст".
Плани, втілені в життя
Мабуть, не секрет, що потрібність, а відтак життєздатність того чи іншого проекту дуже залежить від оцінки тих людей, на яких він орієнтований. З огляду на це наведемо декілька думок з приводу програми "Народний резервіст" його учасників - наших земляків-боярчан.
Наприклад, Костянтин Ващенко, дитячий тренер з вільної боротьби. До тренувального табору потрапив за запрошенням. За словами самого Костянтина, коли він дізнався, що можна потренуватися - не вагався ні хвилини. Чому?
- Останні події в нашій країні наочно переконують у життєвій необхідності таких програм-проектів і саме практичних навчань. Адже ми повинні вміти самі себе захистити. Зокрема, сподобалось відпрацювання тактики ведення бою, причому як в обороні, так і в нападі. Єдине побажання - щоб було більше вогневої підготовки з метою напрацювання навичок максимально результативної стрільби по цілях. Наприклад, у мене є своя зареєстрована зброя. Та при всій любові до зброї зайвий тренінг ніколи не завадить. Адже це - аксіома: чим більше й частіше стріляєш, тим кращий результат. Якщо буде можливість - обов'язково ще братиму участь у цих тренуваннях, тим більше, що навчання розбито на декілька циклів - від простого до складного.
А ось якими думками поділився з нами Євген Руденко, начальник штабу Боярського осередку самооборони Київської області:
- Участь в цьому заході нами заздалегідь не планувалася, так як дізналися про це буквально напередодні. Що можу сказати з приводу участі в навчаннях за програмою "Народний резервіст"? Якщо коротко: враження прекрасні, втома шалена!
- А якщо більш детально?
- Сьогодні ми повторили і пригадали навички поводження зі зброєю. Отримали важливий досвід ведення бою як на відкритій місцевості, так і в обмеженому просторі. Спочатку дізналися, а потім практично відпрацювали вміння "брати" і "тримати" блокпост, навички надання першої допомоги в умовах ведення бойових дій…
- Можливо, ці знання та навички потрібні лише "професіоналам"? Наскільки, на Вашу думку, такі заняття актуальні для Боярки і наскільки вони можуть бути популярними серед боярчан?
- Щодо популярності, то у місті дуже багато патріотів, які хочуть жити в нормальних мирних умовах, а відтак готові захищати дійсно народну владу і своє місто, захищати зі зброєю в руках. Наприклад, молодь 17-18 років приходили до нас і намагалися записатися до самооборони. Звісно, ми їм відмовили, навіть з урахуванням того, що вони готові були принести довідки від батьків про дозвіл: діти є діти. Маєш 21 рік - будь ласка: пиши заяву, отримуй документ. Зараз плануємо продовжувати такі навчання самостійно. Будемо запрошувати кваліфікованих інструкторів з рукопашного бою зі зброєю та без неї. Причому плануємо навчати також і юнаків, з одної простої причини: їм іти в армію, їм захищати нашу Батьківщину. Для молоді спробуємо організувати подібні, можливо, не такі масштабні заняття, щоб дати хоча б ази бойових навичок. Це буде, на мою думку, цілком правильно. Навіть якщо лише для самозахисту. Що ж до "Самооборони", то нас близько 20 осіб "бойових". Є й "зелена" молодь, якої сьогодні не було, але для якої ми маємо намір продовжити такі заняття. Чесно кажучи, своїх хлопців відпускати в Донецьк чи Луганськ я не планую. З однієї дуже простої причини: для них ще знайдеться робота і в рідному місті.
Замість післямови
Ось такі погляди на програму "Народний резервіст" у наших земляків - її учасників. А єднає ці відверті слова головне: їх промовляють люди, яким не байдужі ні доля країни, ні долі рідного міста, ні своя власна. Тому що всі вони народжені вільними людьми, і повернення до рабства (чи то червоного, чи біло-голубого, чи трикольорового, чи будь-якого іншого!) не бажають ні собі, ні будь-кому. А відтак слова з Гімну України "Згинуть наші вороженьки!.." для них - не просто слова, а життєве переконання і життєва позиція, яку вони ладні відстоювати зі зброєю в руках.

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Май 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31