ДПІ У КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОМУ РАЙОНІ ПОВІДОМЛЯЄ
10-07-2014, 12:31
КЕРІВНИЦТВО КИЇВСЬКОЇ МИТНИЦІ МІНДОХОДІВ ЗУСТРІЛОСЬ ІЗ ЕКСПОРТЕРАМИ КИЇВЩИНИ
Нещодавно на Київській митниці Міндоходів відбулась зустріч, лейтмотивом якої було доведення до відома суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності позицій Київської митниці Міндоходів щодо створення сприятливих умов для зовнішньоекономічної діяльності в Україні. На запрошення приєднатись до обговорення відгукнулося чимало експортерів області, які співпрацюють з митницею пліч-о-пліч не один рік.
Зустріч відбулась за участі в. о. начальника митниці Михайла Іванюка та заступника директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі - начальника управління зовнішньоекономічної політики Київської обласної державної адміністрації Олега Доценка.
Під час зустрічі аналізувалося здійснення експортних операцій, оформлення яких відбувалося в зоні діяльності митниці за останній період. Було роз’яснено основні моменти, які дадуть можливість здійснювати митне оформлення товарів у митний режим «експорт» без їх пред’явлення органу доходів і зборів. Також присутнім наводилися приклади, за яких митники все-таки висуватимуть вимоги щодо подачі транспортного засобу до перевірки.
Вирішено запровадити одноразове подання суб’єктом зовнішньоекономічної діяльності, який здійснює експортні операції, листа до митниці із загальними відомостями щодо експортної діяльності. Це допоможе уникнути затримок під час митного оформлення.
Також суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності підіймали проблемні питання регіонального рівня, які були вирішені в ході зустрічі.
ЮНА МЕШКАНКА КИЇВЩИНИ ОТРИМАЛА ПРЕМІЮ ІМ. АНАТОЛІЯ МОСКАЛЕНКА
4 липня 2014 року в Інституті журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка відбулося урочисте вручення премії Фонду розвитку журналістики ім. Анатолія Москаленка.
Наймолодшим лауреатом премії у номінації «школярі» стала мешканка Київщини, призерка щорічного конкурсу Міністерства доходів і зборів України «Очима дитини про бюджет країни» у напрямі «Літературні твори» 11-річна Інна Руденко. Окрім почесного ІІ місця в конкурсі Міндоходів, школярка неодноразово ставала переможницею районних та призеркою Всеукраїнських літературних конкурсів, є членом гуртка «Журналіст» при Миронівському ЦДЮТ.
Враховуючи попередні заслуги Інни Руденко та цьогорічні творчі досягнення, голова Наглядової ради Фонду, Президент України Леонід Кравчук нагородив наймолодшого лауреата премії та відзначив особливу роль журналіста в об’єктивному висвітленні життя країни.
Вітання маленькій переможниці пролунали і від директора Інформаційно-комунікаційного департаменту Міндоходів Віктора Косарчука, який побажав Інні Руденко нових творчих здобутків і невичерпного натхнення та вручив подарунки від відомства.
У ЧЕРВНІ ПРО ПОРУШЕННЯ МИТНИХ ПРАВИЛ ЗАВЕДЕНО 78 СПРАВ
Київською митницею Міндоходів протягом червня підготовлено та направлено до Управління Служби безпеки України в Київській області та органів внутрішніх справ 3 повідомлення про протиправні діяння, що містять ознаки кримінального правопорушення. За попередньою оцінкою вартість предметів порушення митних правил складає 3,2 млн. гривень. Реально вилучені предмети у 56 справах.
Типовими предметами правопорушення в червні в основному були: валютні цінності, продовольчі товари (фрукти), алкогольні напої (вино), золоті злитки, мобільні телефони, ножі, психотропні таблетки та товари, які переміщувались в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
Під час взаємодії між митницею і правоохоронними органами протягом червня, від СБУ та податкових органів отримано 9 орієнтувань та проведено 5 спільних заходів щодо можливого незаконного переміщення товарів через митний кордон України.
НА КИЇВЩИНІ ВИКРИТО ЗАМАХ НА ЗАВОЛОДІННЯ ДЕРЖАВНИМИ КОШТАМИ
НА ПІВ МІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ
НА ПІВ МІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ
Працівниками оперативного та слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Київській області виявлено порушення митних правил у діях службових осіб одного із підприємств Київщини, які з метою штучного завищення вартості імпортованого товару «медичні засоби» надали до митного оформлення документи (інвойс) за завищеною митною вартістю.
При цьому встановлено, що вказані «медичні засоби» в подальшому призначалися для реалізації державним лікувальним закладам за бюджетні кошти за завищеними цінами. Тим самим службові особи вказаного підприємства вчинили замах на заволодіння державними коштами шляхом безпідставного завищення вартості медичних засобів, які імпортовані з Бельгії, на загальну суму біля 500 тис. гривень.
Внаслідок проведених заходів вилучено вироби медичного призначення на суму понад 1,5 млн. гривень (задекларована митна вартість).
За фактом порушення чинного законодавства посадовими особами підприємства, 25 червня 2014 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення. Досудове розслідування триває.
ПІДСУМКИ РОБОТИ ОРГАНІВ МІНДОХОДІВ КИЇВЩИНИ
З початку року ГУ Міндоходів у Київській області до зведеного бюджету забезпечено 4,8 млрд. гривень. Надходження попереднього року перевищені на 302 млн. грн. або на 6,7 %.
До державного бюджету зібрано 2,8 млрд. грн., що дозволило забезпечити позитивну динаміку до січня-червня 2013 року (109,8 % за темпами та додаткові 253,3 млн. гривень), в т. ч. до загального фонду державного бюджету зібрано 2,3 млрд. гривень.
У розрізі основних платежів за січень-червень поточного року забезпечено надходження до державного бюджету:
ПДВ – більше 1,3 млрд. грн., що на 7,6 % (або на 94,7 млн. грн.) більше показника відповідного періоду минулого року;
акцизний податок з ввезених товарів – 29,3 млн. грн., темп росту 49,5 % (+9,7 млн. гривень).
За січень-червень 2014 року до місцевих бюджетів від платників податків надійшло 1,9 млрд. грн. з темпом росту до фактичного показника січня-червня 2013 року 102,6 % та додатковими надходженнями в сумі 49,2 млн. гривень.
Досягнуто перевищення надходжень по основних бюджетоутворюючих платежах місцевих бюджетів:
Податок з доходів фізичних осіб – темп росту 101,6 % до відповідного періоду минулого року, додатково надійшло 22,6 млн. грн. (забезпечено 1,4 млрд. грн.);
Плата за землю - темп росту 102,2 %, додатково надійшло 4,8 млн. грн. (забезпечено 228 млн. гривень).
Платникам податків за січень-червень 2014 року відшкодовано податку на додану вартість у розмірі 1,5 млрд. грн., у тому числі в автоматичному режимі – 593,8 млн. гривень.
За січень-червень 2014 року Київською митницею Міндоходів перераховано до державного бюджету 8,9 млрд. грн. податків та митних платежів. У червні забезпечено перерахування біля 1,6 млрд. гривень.
За результатами реалізації митницею заходів, спрямованих на забезпечення максимальних надходжень та залучення наявних резервів, зокрема в напрямку контролю за визначенням митної вартості товарів, їх класифікацією та країною походження, додатково у червні перераховано до Державного бюджету України митних податків на 50 млн. гривень.
ДЛЯ ПРОДОВЖЕННЯ ТЕРМІНІВ ПОДАННЯ ЗВІТНОСТІ ПЛАТНИКАМ З ТЕРИТОРІЇ ПРОВЕДЕННЯ АТО НЕОБХІДНО ЗВЕРНУТИСЯ З ВІДПОВІДНОЮ ЗАЯВОЮ
З метою продовження граничних термінів подання податкової звітності у зв’язку з неможливістю подання такої звітності внаслідок дії обставин непереборної сили платнику податку необхідно звернутись до податкового органу за своїм місцезнаходженням з відповідною заявою. Така заява подається платником впродовж тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення обставин непереборної сили. Заява подається платником податків тільки разом з документальним підтвердженням дії обставин непереборної сили.
Документальним підтвердженням дії обставин непереборної сили є, зокрема, підтвердження Торгово-промислової палати України про настання обставин непереборної сили на території України, яке видається зазначеним органом на відповідне звернення платника податку.
Заява про продовження граничних строків подання податкових декларацій подається у довільній формі із стислим та чітким обґрунтуванням підстав для продовження зазначених строків з посиланням на документальне підтвердження викладених фактів.
У заяві надається вичерпний перелік додатків із зазначенням кількості сторінок кожного документа, їх повної назви та реквізитів (дата, номер, найменування органу, що видав документ).
ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ ТА МЕДИЧНІ ВИРОБИ
Міндоходів України повідомлено, що оподаткування ПДВ незареєстрованого лікарського засобу здійснюється у загальному порядку за ставкою 20 % від бази оподаткування. Підставою для пропуску на митну територію України незареєстрованого лікарського засобу є лист-повідомлення, виданий Мінохорони здоров’я України.
Оподаткування операцій з постачання на території України або ввезення на територію України медичних виробів, зазначених у переліку, затвердженому Кабінетом Міністрів України від 23.04.2014 р. № 118, здійснюється за ставкою 7 %, у разі їх відсутності у цьому переліку — за ставкою 20 %.
Знижена ставка ПДВ застосовується також у разі постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання для проведення клінічних випробувань, дозвіл на які надано Мінохорони здоров’я України.
ПРО ЗБІР ЗА СПЕЦІАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ВОДИ
Міністерство доходів і зборів України повідомляє, що згідно з пунктом 34 Закону України від 27 березня 2014 року № 1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» (далі – Закон № 1166) змінено ставки збору за спеціальне використання води (далі – Збір), встановлені статтею 325 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).
Відповідно до розділу IV «Прикінцеві положення» зміни ставок Збору набирають чинності з 1 квітня 2014 року.
Отже, при обчисленні податкових зобов’язань за період з 01.01.2014 по 31.03.2014 включно платники Збору застосовують ставки Збору, що діяли у 2013 році, а починаючи з 01.04.2014 – нові, збільшені ставки Збору.
Порядок обчислення Збору визначено статтею 326 Кодексу.
Платники Збору обчислюють суму Збору наростаючим підсумком з початку року та складають податкові декларації зі Збору за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 21.12.2012 № 1403, зареєстрованого в Мін’юсті України наказом від 15.01.2013 за № 123/22655.
У зв’язку зі зміною ставок Збору в податковій декларації Збору: за спеціальне використання поверхневих та підземних вод; за спеціальне використання поверхневої води теплоелектростанціями з прямоточною системою водопостачання; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод житлово-комунальними підприємствами; за спеціальне використання води, яка входить виключно до складу напоїв; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод для потреб рибництва; за спеціальне використання кар’єрної, шахтної, дренажної води за перше півріччя 2014 року та наступні звітні (податкові) періоди рекомендуємо відображати дані двома окремими рядками, з відповідною приміткою у цих рядках:
за перше півріччя 2014 року: за період «з 01.01.2014 по 31.03.2014 включно» - за ставками, що діяли до 01.04.2014, та за період «з 01.04.2014 по 30.06.2014 включно» - за новими ставками, що почали діяти з 01.04.2014;
за три квартали 2014 року: за період «з 01.01.2014 по 31.03.2014 включно» - за ставками, що діяли до 01.04.2014, та за період «з 01.04.2014 по 30.09.2014 включно» - за новими ставками, що почали діяти з 01.04.2014;
за 2014 рік: за період «з 01.01.2014 по 31.03.2014 включно» - за ставками, що діяли до 01.04.2014, та за період «з 01.04.2014 по 31.12.2014 включно» - за новими ставками, що почали діяти з 01.04.2014.
Порядок сплати Збору визначено статтею 328 Кодексу.
У разі несплати Збору або сплати його в неповному обсязі платниками Збору протягом шести місяців контролюючі органи подають інформацію про таких платників Збору до органів, що видають дозволи на спеціальне водокористування, для вжиття стосовно них заходів згідно із законом, а саме скасування дозволів на спеціальне водокористування (п. 328.9 ст. 328 Податкового кодексу).
ПОДАТКОВІ НАКЛАДНІ ТА ПЕРЕВІРКА МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ ПЛАТНИКА
Міндоходів України повідомлено, що причинами відмови у прийнятті податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних є: наявність помилок; відсутність в цьому реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факт реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими самими реквізитами.
Зазначено, що працівниками органів доходів і зборів здійснюється або може здійснюватися перевірка місцезнаходження платника податків. Якщо за результатами таких заходів підтверджуватиметься відсутність такої особи за місцезнаходженням або встановлено, що фактичне місцезнаходження юридичної особи не відповідає зареєстрованому місцезнаходженню, керівник (заступник керівника) контролюючого органу приймає рішення про направлення до відповідного держреєстратора повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням, який, в свою чергу, зобов’язаний надіслати поштовим відправленням цій особі повідомлення щодо необхідності подання держреєстратору реєстраційної картки. Якщо зазначене поштове відправлення повернуто, держреєстратор вносить запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.
ВИЗНАЧЕННЯ ЗВИЧАЙНОЇ ЦІНИ
Міндоходів України повідомлено, що у разі, якщо ціни (націнки) на товари (роботи, послуги) підлягають державному регулюванню згідно із законодавством, звичайною вважається ціна, встановлена відповідно до правил такого регулювання. Це положення не поширюється на випадки, коли встановлюється мінімальна ціна продажу або індикативна ціна. У такому разі звичайна ціна операції визначається відповідно до ст. 39 Податкового кодексу України, але не може бути меншою за мінімальну або індикативну ціну.
Відповідно до пп. 39.5.3.1 пп. 39.5.3 п. 39.5 ст. 39 цього Кодексу під час здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням контролюючий орган використовує офіційно визнані джерела інформації про ринкові ціни, перелік яких установлено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 р. № 866-р.
У разі відсутності або недостатності відповідної інформації у зазначених джерелах може бути використано інформацію із джерел, наведених у пп. 39.5.3.2 пп. 39.5.3 п. 39.5 ст. 39 Податкового кодексу України.
ПРАВО ПІДПИСУ ДОКУМЕНТІВ
Міндоходів України повідомлено, що перелік осіб, які мають право давати дозвіл (підписувати первинні документи) на здійснення господарської операції, затверджується керівником підприємства, установи.
Згідно з п. 18 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міндоходів України від 14.01.2014 р. № 10, усі складені примірники податкової накладної підписуються особою, уповноваженою платником податку здійснювати постачання товарів/послуг, та скріплюються печаткою такого платника податку — продавця. Податкова накладна не підписується покупцем товарів/послуг і не скріплюється його печаткою.