ДПІ У КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОМУ РАЙОНІ ПОВІДОМЛЯЄ
22-07-2014, 13:24
ЗАВДЯКИ СПІВРОБІТНИКАМ ОПЕРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ
БЮДЖЕТ ОТРИМАВ 201 ТИС. ГРН.
БЮДЖЕТ ОТРИМАВ 201 ТИС. ГРН.
За результатами відпрацювання вигодонабувачів конвертаційного центру співробітниками ВОСА ПДВ ОУ ДПІ у Києво-Святошинському районі виявлено порушення податкового законодавства посадовими особами одного з ТОВ.
Зазначене товариство з обмеженою відповідальністю мало фінансово-господарські взаємовідносини із підприємством з ознаками «фіктивності» та входило до складу конвертаційного центру одного з фізичних осіб-підприємців.
Проведеними заходами встановлено умисне ухилення від сплати податків службовими особами підприємства шляхом неправомірного формуванням податкового кредиту з ПДВ від підприємства, яке має ознаки «фіктивності» у сумі 201 тис. грн.
Працівниками ОУ ДПІ у Києво-Святошинському районі з метою відшкодування збитків завданих державі у вигляді несплати податків, проведено заходи, за результатами яких службовими особами підприємства було сплачено податкові зобов’язання в повному обсязі.
Загальна сума надходжень до Державного бюджету склала 201 тис. грн.
КОРИСТУЙТЕСЬ ПОСЛУГАМИ ЦЕНТРУ ОБСЛУГОВУВАННЯ ПЛАТНИКІВ
ДПІ у Києво-Святошинському районі запрошує громадян користуватися послугами Центру обслуговування платників.
В Центрі платники можуть оперативно та безкоштовно отримати довідки, дозволи та свідоцтва.
Так, зокрема, серед послуг, які пропонуються у ЦОП ДПІ у Києво-Святошинському районі – реєстрація книг обліку доходів та витрат, видача довідок про сплату роботодавцем податків та зборів, видача довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, видача торгових патентів тощо.
З початку 2014 року в Центрі обслуговування платників надано понад 4,5 тис. адміністративних послуг та понад 20 тис. консультацій щодо діючого законодавства.
Наразі на податковому обліку в ДПІ у Києво-Святошинському районі перебуває понад 13 тис. фізичних осіб-підприємців та близько 9 тис. суб’єктів господарської діяльності - юридичних осіб.
Для отримання додаткової інформації, консультацій, а також пропозицій щодо покращення роботи Центру необхідно звертатися за адресою: Київська обл., Києво-Святошинський район, м. Вишневе, вул. Ломоносова, 34 або за тел.: (044) 239-08-84.
ЮРИДИЧНИМ ОСОБАМ НЕОБХІДНО ЗДІЙСНИТИ ПЕРЕРАХУНОК
ПОДАТКУ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО ДО 30 ЛИПНЯ
ПОДАТКУ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО ДО 30 ЛИПНЯ
Згідно із діючим законодавством, платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – юридичні особи зобов'язані були подати декларації за звітній 2014 рік до 20 лютого з розбивкою річної суми податку рівними частками поквартальною.
У зв’язку з тим, що з 1 квітня 2014 року внесено зміни до ст. 265 Податкового кодексу України, зокрема, слова «житлова площа» замінені словами «загальна площа», юридичним особам необхідно здійснити перерахунок податку, подавши уточнюючі декларації. Зробити це необхідно до закінчення граничного терміну сплати авансових внесків з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за II квартал 2014 року, тобто до 30 липня 2014 року. За I квартал 2014 року перерахунок податкового зобов'язання проводити не потрібно.
Таким чином, до затвердження нових форм звітності з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, платникам податків – юридичним особам у колонці 3 «Житлова площа об’єкта нерухомості» декларації та у колонках 7 «Житлова площа відповідно до документів, що підтверджують право власності (усього)», 9 «Розмір частки/поділу житлової площі, яка знаходиться у спільній частковій, спільній сумісній власності³» додатка до такої декларації, пропонується вказувати загальну площу об’єкта житлової нерухомості, у т.ч. його частки.
Детальніше про це йдеться в Узагальнюючій податковій консультації щодо оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затвердженій наказом Міндоходів України 25.04.2014 року № 263.
ПЛАТНИКАМ КИЇВЩИНИ ВІДШКОДОВАНО БЛИЗЬКО 2 МЛРД. ГРИВЕНЬ
Таку суму бюджетного відшкодування отримали за січень-червень 2014 року платники податку на додану вартість. На розрахунковий рахунок відшкодовано більше 1,5 млрд. грн., за процедурою автоматичного бюджетного відшкодування – майже 600 млн. гривень.
Частина компенсації податку на додану вартість, отриманої підприємствами Київської області в автоматичному режимі, за 6 місяців поточного року складає 39 %. Впродовж аналогічного періоду 2013 року цей показник складав лише 12% загальної суми відшкодування.
У червні 2014 року в порівнянні з травнем обсяг автоматичного бюджетного відшкодування зріс в 13 разів і становить більше 139,5 млн. грн. відшкодованих сум.
ПРАЦІВНИКИ МІНДОХОДІВ КИЇВЩИНИ ДОПОМОГЛИ ОДЯГНУТИ БІЙЦІВ
25 БАТАЛЬЙОНУ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОБОРОНИ «КИЇВСЬКА РУСЬ»
25 БАТАЛЬЙОНУ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОБОРОНИ «КИЇВСЬКА РУСЬ»
Батальйон сформовано з небайдужих мешканців Київської області, які протистоятимуть ворогам в районі проведення АТО. Українським бійцям не вистачає багато чого необхідного, і тому працівники органів Міндоходів Київської області вирішили допомогти.
Сьогодні вранці заступники начальника ГУ Міндоходів у Київській області Володимир Фурлет та Руслан Щава зустрілися з військовослужбовцями батальйону та передали такі необхідні їм бронежилети, камуфляжну форму, білизну.
«Працівники органів Міндоходів у Київській області вирішили допомогти бійцям підготуватися до боїв та організували добровільний збір коштів серед своїх рідних і друзів, а також перерахували одноденний заробіток для закупки бронежилетів та пошиття камуфляжної форми і білизни», - повідомив Володимир Фурлет.
Сьогодні настав саме той момент, коли вся нація повинна згуртуватися і об’єднатися в одному пориві. «Допомогти тим, хто йде у бій заради тих, хто залишається вдома. Це наш обов’язок як земляків, як українців-патріотів», – зауважив Руслан Щава.
ПЛАТНИКИ КИЇВЩИНИ ЗАБЕЗПЕЧИЛИ ЗРОСТАННЯ НАДХОДЖЕНЬ ПО ЄДИНОМУ СОЦІАЛЬНОМУ ВНЕСКУ
За І півріччя цього року бізнес Київщини сплатив до бюджету єдиного соціального внеску на суму понад 3,6 млрд. гривень. Спостерігається позитивна динаміка надходжень єдиного внеску в порівнянні з відповідним періодом минулого року. Так, цього року сума сплати майже на 64 млн. грн. перевищила минулорічну. Середньомісячна сума єдиного внеску підвищилася з 598 млн. грн. до 607 млн. гривень.
За результатами проведених контрольно-перевірочних заходів, органами Міндоходів Київської області у І півріччі за порушення вимог діючого законодавства по єдиному соціальному внеску донараховано понад 10 млн. гривень.
Також зростає кількість осіб, які виявляють бажання брати участь у добровільній сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Так, з початку цього року органами Міндоходів Київщини укладено понад 300 договорів про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Серед платників єдиного внеску Київської області все більшої популярності набуває сервіс електронного звітування. Так як для його використання платникам достатньо лише отримати в органах Міндоходів безкоштовний електронний ключ та завантажити відповідне програмне забезпечення.
Якщо у січні цього року в електронному вигляді подавали звітність 79,6 % платників ЄСВ, то вже у червні цей показник складає майже 86 % або понад 21 тис. суб’єктів господарювання.
ЄДИННИКИ КИЇВЩИНИ ВЗЯЛИ ВИСОКИЙ ТЕМП НАПОВНЕННЯ БЮДЖЕТУ
За січень-червень 2014 року спрощенці Київської області сплатили до місцевих бюджетів майже 177 млн. грн. єдиного податку. Цьогорічні надходження за І квартал на 21 % або на 31 млн. грн. перевищують аналогічні показники 2013 року.
Позитивну динаміку демонструють як юридичні особи – спрощенці, так і громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності. У порівнянні з І півріччям 2013 року перші сплатили до казни на 10,5 млн. грн. більше, другі – збільшили сплату на суму понад 20 млн. гривень. Це відповідає приросту – 34 % та 17,5 % відповідно.
Платниками єдиного податку на Київщині зареєстровано понад 55 тисяч платників. Переважна більшість із них - 49 тисяч або понад 89 % – фізичні особи-підприємці.
Органи Міндоходів Київської області докладають максимум зусиль, щоб підтримати взятий «єдинщиками» високий темп наповнення бюджету. Для цього платникам створюються всі умови, щоб сплачувати єдиний податок було зручно та комфортно.
НА КИЇВЩИНІ ЗУПИНЕНО РОЗКРАДАННЯ ДЕРЖАВНИХ КОШТІВ
Співробітниками оперативного управління Броварської ОДПІ викрито факт ухилення від сплати податків службовими особами ТОВ «Ф», виробника лікарських засобів.
У 2012-2013 роках ТОВ «Ф» стало переможцем тендерних процедур, що проводились Міністерством охорони здоров’я України по виконанню загальнодержавних програм з постачання лікарських засобів, фінансування яких проводилося за рахунок коштів державного бюджету. В ході перевірки встановлено, що частина бюджетних коштів, у розмірі 4,2 млн. грн., була перерахована постачальнику з ознаками фіктивності. Також виявлено, що ТОВ «Ф» використовувало в процесі виробництва імпортну сировину, яка ввозилася по заниженим цінам.
Згідно акту перевірки, ТОВ «Ф» донараховано податку на додану вартість у сумі понад 913,7 тис. грн. та зменшено збитки на 5,3 млн. грн., тобто у значних розмірах.
За фактами ухилення від сплати податків службовими особами ТОВ «Ф» розпочате досудове розслідування кримінального правопорушення внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
ПРО ЗМІНИ У ПОРЯДКУ ПРОВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ПРИПИНЕННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ФІЗИЧНИХ ОСІБ-ПІДПРИЄМЦІВ (ВИТЯГ)
Міністерство доходів і зборів України інформує, що 08.07.2014 року набув чинності Закон України від 13 травня 2014 року № 1258-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців за заявницьким принципом» (далі - Закон № 1258).
Основні зміни, внесені Законом № 1258, полягають у наступному:
державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця проводиться державним реєстратором не пізніше наступного робочого дня з дати отримання від фізичної особи – підприємця реєстраційної картки на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності або судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем без довідок органу доходів і зборів про відсутність заборгованості зі сплати податків, зборів та про відсутність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
виключено статтю 491 «Порядок проведення державним реєстратором спрощеної процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця»;
державний реєстратор зобов’язаний не пізніше місяця з дня набрання чинності Законом № 1258 заповнити реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем за її рішенням та внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, яка до 08.07.2014 надала заяву про припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем, але не надала реєстраційної картки на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем за її рішенням.
Органи доходів і зборів проводять процедури зняття з обліку платників податків - фізичних осіб - підприємців відповідно до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 09.12.2011 № 1588 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 № 462), зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 14.05.2014 за № 503/25280 (далі - Порядок обліку), та з урахуванням зазначеного далі.
Зняття з обліку фізичних осіб - підприємців в органах доходів і зборів здійснюється на підставі надходження від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру.
За результатами опрацювання відомостей державного реєстратора про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця та аналізу карток особових рахунків платників податків до Реєстру самозайнятих осіб вноситься інформація про дату та номер запису про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця та встановлюється обліковий стан «припинено, але не знято з обліку (КОР пусті або не закриті)».
Переліки фізичних осіб – підприємців, щодо яких державним реєстратором проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, можна сформувати за допомогою ІС «Податковий блок» (процес «Перелік платників податків за станами» - підсистема «Реєстрація ПП.» - «Облік ПП» - «Реєстри» або Журнал обхідних листів у процесі «Припинення ПП» - підсистема «Реєстрація ПП» - «Облік ПП», підсистеми «Облік платежів» - «Початкова організація», підсистема «Податковий аудит» - «Інформація»).
Якщо після припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця залишились незакритими його рахунки у фінансових установах (крім рахунків, відкритих для зарахування коштів на вимогу фізичних осіб), орган доходів і зборів доводить до відома цих установ таку інформацію, повідомляючи їм відомості про дату та номер відповідного запису в Єдиному державному реєстрі.
Останнім звітним періодом для платників буде рахуватись базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року.
Фізичні особи - підприємці можуть бути зняті з обліку в органах доходів і зборів у разі встановлення факту відсутності заборгованості перед бюджетом щодо сплати платежів, контроль за справлянням яких здійснюють органи доходів і зборів.
Окремо слід зазначити, що Законом № 1258 внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464).
Так, Законом № 1258 передбачено:
зняття з обліку платників єдиного внеску - фізичних осіб - підприємців, на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників та проведення остаточного розрахунку;
у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця така фізична особа користується правами, виконує обов’язки та несе відповідальність, що передбачені для платника єдиного внеску, в частині діяльності, яка здійснювалася нею як фізичною особою - підприємцем;
останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.
З урахуванням змін, внесених до Закону № 2464, процедури зняття з обліку платника єдиного внеску в органі доходів і зборів розпочинаються у разі надходження від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру.
Також змінами передбачено, що у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця її останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.
Платник єдиного внеску (фізична особа - підприємець) знімається з обліку після проведення перевірки (у разі її проведення) та здійснення остаточного розрахунку зі сплати єдиного внеску.
До реєстру страхувальників вносяться відповідні записи із зазначенням дати та причини зняття з обліку платника єдиного внеску після підписання обхідного листа керівником органу доходів і зборів та закриття карток особових рахунків.
Повідомляємо, що на офіційному веб-порталі Міндоходів функціонує сервіс «Реєстр страхувальників», який дає змогу отримати дані з реєстру страхувальників, у тому числі і про зняття з обліку.
Для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця не вимагаються повідомлення та довідки органів доходів і зборів. Отже, починаючи з 08.07.2014 стосовно фізичних осіб - підприємців органи доходів і зборів не формують та не направляють державним реєстраторам і фізичним особам такі документи:
повідомлення про початок проведення позапланової перевірки, призначеної у зв’язку з рішенням про припинення юридичної особи (припиненням підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням), за ф. № 24-ОПП;
повідомлення про неможливість проведення позапланової перевірки, призначеної у зв’язку з рішенням про припинення юридичної особи (припиненням підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням), за ф. № 25-ОПП;
повідомленням про проведення позапланової перевірки за ф. № 26-ОПП;
повідомленням про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи (підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця) за ф. № 27-ОПП;
довідку про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів за ф. № 22-ОПП;
повідомлення про наявність податкового боргу та неможливість проведення спрощеної процедури державної реєстрації припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за ф. № 23-ОПП;
довідка про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску за ф. № 3-ЄСВ;
рішення про відмову у видачі довідки про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску за ф. № 4-ЄСВ;
повідомлення про наявність боргу зі сплати єдиного внеску та про неможливість проведення державної реєстрації припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за ф. № 5-ЄСВ;
повідомлення про відкликання заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за ф. № 6-ЄСВ.
Звертаємо увагу, що зазначене стосується лише фізичних осіб - підприємців, і залишився незмінним порядок зняття з обліку юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів та фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність.
ОПЕРАЦІЇ З КУПІВЛІ ІНОЗЕМНОЇ ВАЛЮТИ
Міндоходів України у податковій консультації роз’яснено, що сума сплаченого платником податку збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при здійсненні операції з купівлі іноземної валюти враховується при визначенні оподатковуваного прибутку у складі інших операційних витрат за умови, що іноземну валюту призначено для проведення господарських операцій (наказ від 01.07.2014 р. № 365).
ВИТРАТИ НА ГАРАНТІЙНИЙ РЕМОНТ
Міндоходів України у податковій консультації роз’яснено, що витрати на гарантійний ремонт (обслуговування) або гарантійні заміни товарів, за якими оприлюднено зобов’язання продавця щодо їх гарантійного обслуговування, враховуються платником податку – продавцем при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток за умови належного ведення обліку покупців, що отримали таку заміну товарів або послуги з ремонту (обслуговування), незалежно від їх статусу (фізичні або юридичні особи) та підтвердження таких витрат належним чином оформленими первинними документами (наказ від 01.07.2014 р. № 366).
ПОВОРОТНА ФІНАНСОВА ДОПОМОГА
Міндоходів України у податковій консультації роз’яснено порядок включення до складу доходів сум отриманої від неплатників податку на прибуток поворотної фінансової допомоги, що залишається неповерненою на кінець звітного періоду.
Зокрема, платники податку на прибуток, для яких базовим податковим (звітним) періодом є календарний рік, неповернену суму такої допомоги включають до складу доходів у річній декларації.
Платники податку, для яких базовим податковим періодом є календарний квартал, включають суму неповерненої фінансової допомоги на кінець такого кварталу (наказ від 01.07.2014 р. № 367).
ОПОДАТКУВАННЯ ПДВ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ТА МЕДИЧНИХ ВИРОБІВ
Міндоходів України повідомлено, що оподаткування ПДВ незареєстрованого лікарського засобу здійснюється у загальному порядку за ставкою 20 % від бази оподаткування. Підставою для пропуску на митну територію України незареєстрованого лікарського засобу є лист-повідомлення, виданий Мінохорони здоров’я України.
Оподаткування операцій з постачання на території України або ввезення на територію України медичних виробів, зазначених у переліку, затвердженому Кабінетом Міністрів України від 23.04.2014 р. № 118, здійснюється за ставкою 7 %, у разі їх відсутності у цьому переліку – за ставкою 20 %.
Знижена ставка ПДВ застосовується також у разі постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання для проведення клінічних випробувань, на які надано дозвіл Мінохорони здоров’я України.