ДПІ У КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОМУ РАЙОНІ ПОВІДОМЛЯЄ

29-07-2014, 15:26

ЗВЕДЕНИЙ БЮДЖЕТ ОТРИМАВ ПОНАД 974 МЛН. ГРН.

З початку року державною податковою інспекцією у Києво-Святошинському районі досягнуто значних успіхів щодо мобілізації податків та зборів до бюджетів усіх рівнів.
Так, за січень-червень 2014 р. до зведеного бюджету держави працівниками ДПІ у Києво-Святошинському районі мобілізовано 974,5 млн. грн. податків та зборів. Сума надходжень на 22,4 млн. грн. перевищила показники відповідного періоду минулого року. Зокрема, державний бюджет отримав 653,5 млн. грн., а місцевий – 321,0 млн. грн.
Як свідчать цифри, ДПІ у Києво-Святошинському районі досягнуто стабільності у зростанні надходжень з основних податків і зборів до бюджетів усіх рівнів у порівнянні з минулим роком.

ПЛАТНИКАМИ РАЙОНУ ЗА МАЙНО СПЛАЧЕНО МАЙЖЕ 137 ТИС. ГРН.

Встановлення і справляння загальнообов'язкових місцевих податків та зборів є обов'язковим на території усієї України. До таких податків та зборів належить податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової нерухомості.
Об'єктом оподаткування є об'єкт житлової нерухомості. Базою оподаткування є площа об'єкта житлової нерухомості.
Враховуючи те, що з 1 квітня 2014 року Законом України від 27.03.2014 року № 1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» внесено зміни до ст. 265 Податкового кодексу України, зокрема, слова «житлова площа» замінені словами «загальна площа», обчислення сум податку за 2014 рік відбудеться до 1 липня 2015 року, виходячи з житлової площі об’єкта житлової нерухомості, у т. ч. його частки за період з 01.01.2014 по 31.03.2014 (включно) та із загальної площі об’єкта житлової нерухомості, у т. ч. його частки, з 01.04.2014 по 31.12.2014 (включно).
Ставки податку встановлюються сільською, селищною або міською радою за 1 кв. метр об'єкта житлової нерухомості.
Так, згідно із діючим законодавством України, платниками податків Києво-Святошинського району з початку 2014 року сплачено майже 137,0 тис. грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та поповнено місцеву скарбницю Києво-Святошинського району. Зазначена сума на 55,6 тис. грн. перевищила суму надходжень податку за аналогічний період минулого року.

НАДХОДЖЕННЯ ЗА КОРИСТУВАННЯ ПРИРОДНИМИ РЕСУРСАМИ ПЕРЕВИЩИЛИ 2 МЛН. ГРН.

Охорона навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності людини – невід’ємна умова сталого економічного та соціального розвитку нашої Держави.
Платежі за користування природними ресурсами – є найважливішим компонентом економічного механізму природокористування. Чинним законодавством сформовано правову основу для встановлення плати за користування надрами, лісами, водою, землею й іншими видами природних ресурсів.
Підприємцями Києво-Святошинському району за січень-червень 2014 р. сплачено майже 2,4 млн. грн. до місцевого бюджету за користування природними ресурсами.
Надходження з плати за користування лісовими ресурсами за січень-червень 2014 р. склали 1,4 млн. грн., що на 447,9 тис. грн. більше показника аналогічного періоду минулого року.
У свою чергу, платежі за користування надрами за січень-червень 2014 р. склали 340,5 тис. грн.
За січень-червень 2014 р. надходження з плати за спеціальне користування водними ресурсами досягли суми 976,7 тис. грн. Зазначена сума на 60,4 тис. грн. перевищила показник аналогічного періоду минулого року.

БЮДЖЕТ РАЙОНУ ПОПОВНИВСЯ НА МАЙЖЕ 34,2 МЛН. ГРН. ВІД ПЛАТИ ЗА ЗЕМЛЮ

Одним із джерел наповнення місцевого бюджету є плата за землю. Земельний податок - обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів. Землекористувачі - це юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди.
У Києво-Святошинському районі обліковується 1195 платників за землю - юридичних осіб, а також - 77600 фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців землекористувачів. Вони, в свою чергу, є власниками земельних ділянок, або власниками земельних часток (паїв).
З початку 2014 року до місцевого бюджету платниками Києво-Святошинського району сплачено майже 34,2 млн. грн. земельного податку.
Потрібно відмітити, що використання власності на землю не може завдавати шкоди інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі. Оскільки земля є основним національним багатством, то вона перебуває під особливою охороною держави.

НАДХОДЖЕННЯ ВІД ПДФО ПЕРЕВИЩИЛИ 248,0 МЛН. ГРН.

Прямі податки є вагомим засобом формування доходів бюджету. Крім того, прямі податки є важливим інструментом державного регулювання доходів платників, інвестицій, нагромадження капіталу, ділової активності, сукупного споживання та інших важливих чинників цілісності, стабільності та розвитку суспільства. Одним із головних елементів податкової системи України є прибуткове оподаткування громадян, зокрема податок на доходи фізичних осіб (ПДФО). Він є одним із основних джерел доходів бюджету та виконує роль соціального регулятора, оскільки стосується кожного члена суспільства.
Так, за січень-червень 2014 р. Державною податковою інспекцією у Києво-Святошинському районі забезпечено понад 248,3 млн. грн. надходжень з податку на доходи фізичних осіб, що на 40,5 млн. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року.
Слід зазначити, що податок на доходи фізичних осіб виконує важливу фіскальну та соціально-регулятивну функції.

НАДХОДЖЕННЯ ВІД АКЦИЗНОГО ПОДАТКУ – МАЙЖЕ 22,0 МЛН. ГРН.

Акцизний податок — це непрямий податок на споживання підакцизних товарів (продукції), що включається до ціни таких товарів (продукції). Сума акцизного податку визначається платником податку самостійно, виходячи з об'єктів оподаткування, бази оподаткування та ставок цього податку.
Підприємствами, які зареєстровані у Києво-Святошинському районі сплачується вищезазначений податок з наступних видів підакцизної продукції, а саме: тютюнові вироби, лікеро-горілчані вироби, нафтопродукти.
У червні 2014 року державною податковою інспекцією у Києво-Святошинському районі мобілізовано 6,1 млн. грн. акцизного податку із ввезених в Україну товарів.
Загалом з початку року сума надходжень від зазначеного податку склала понад 21,9 млн. грн., що в свою чергу на 9,2 млн. грн. більше ніж зібрана сума податку за аналогічний період минулого року.

ЗБІР НА РОЗВИТОК ВИНОГРАДАРСТВА, САДІВНИЦТВА І ХМЕЛЯРСТВА ПЕРЕВИЩИВ 31,0 МЛН. ГРН.

Платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої та пиво.
Виробники алкогольних напоїв та пива є платниками збору лише за умови реалізації ними цієї продукції в роздрібній торгівлі безпосередньо споживачам. У разі постачання такої продукції суб'єктам оптової та роздрібної торгівлі власного виробництва вони не є платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.
Протягом січня-червня 2014 року до Державного бюджету платниками податків Києво-Святошинського району забезпечено надходжень по збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства майже 31,7 млн. грн., що становить 4,9 % усіх надходжень до Державного бюджету за цей період.
Фахівці Києво-Святошинської ДПІ зазначають, що з початку року досягнуто значних позитивних показників росту з надходжень зі збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. Сума приросту, зі сплати збору, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року склала 4,8 млн. грн.

ДО МІСЦЕВОГО БЮДЖЕТУ РАЙОНУ МОБІЛІЗОВАНО ПОНАД 28,0 МЛН. ГРН.

Вагомим джерелом наповнення місцевої скарбниці є єдиний податок на підприємницьку діяльність. Як зазначають підприємці, застосування спрощеної системи оподаткування – це досить зручний спосіб ведення бізнесу, обліку та фінансової звітності, а також справляння єдиного податку.
У Києво-Святошинському районі зареєстровано 6352 платників єдиного податку. З них 808 – юридичні особи та 5544 – фізичні-особи підприємці, які здійснюють підприємницьку діяльність за спрощеною системою оподаткування.
З початку року 2014 р. зафіксовано значну суму приросту від надходжень зі сплати єдиного податку на підприємницьку діяльність. Так за січень-червень поточного року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року сума приросту склала 9,3 млн. грн. А загалом за січень-червень 2014 р. надходження зі сплати єдиного податку склали 28,3 млн. грн.
У зв’язку з тим, що кошти, які надходять до місцевих бюджетів, в подальшому направляються на розвиток та підтримку соціальних програм регіону, їх наповнення є одним із головних завдань, що стоять перед відомством.

НАДХОДЖЕННЯ З ЄДИНОГО ВНЕСКУ СКЛАЛИ МАЙЖЕ 700,0 МЛН. ГРН.

У ДПІ у Києво-Святошинському районі створено всі необхідні умови для якісного та оперативного опрацювання звітності про суми нарахованого єдиного соціального внеску, а також проводяться заходи з надання консультаційної допомоги щодо адміністрування єдиного внеску платникам.
Так, за червень місяць 2014 року за платежами з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які адмініструє ДПІ у Києво-Святошинському районі, надійшло майже 123,6 млн. грн. Зазначена сума надходжень перевищила минулорічний показник на 8,4 млн. грн.
Загалом з початку року сума надходжень з єдиного внеску склала понад 699,6 млн. грн., що в свою чергу на 52,0 млн. грн. більше ніж зібрана сума податку за аналогічний період минулого року.
ДПІ у Києво-Святошинському районі нагадує, що з питань адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування можна звертатись за адресою: ДПІ у Києво-Святошинському районі, м. Вишневе, вул. Ломоносова, 34, кабінет №44, телефон (04598) 5-88-18.
Також для платників податків працює інформаційно-довідковий департамент з багатоканальним телефоном 0-800-501-007 (зі стаціонарних телефонів - безкоштовно) з 08:00 до 20:00 (крім суботи та неділі)

НА КИЇВСЬКІЙ МИТНИЦІ МІНДОХОДІВ ЗУПИНЕНО СПРОБУ НЕЗАКОННОГО ВВЕЗЕННЯ ВАЛЮТИ

Громадянин Казахстану, який прилетів авіарейсом з Алмати, намагався незаконно ввезти на територію України 37000 євро та 1300 доларів США. Пасажир скористався для проходження митного контролю «зеленим коридором», який передбачає наявність у громадянина готівки у сумі, що не перевищує 10000 євро (чи еквівалент цієї суми в іншій валюті).
Після перетину пасажиром «білої лінії», митниками виявлено в барсетці пасажира готівку, що перевищує суму, дозволену для ввозу на територію України без письмового декларування. На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації пасажир не мав, до інспекторів митниці з приводу декларування готівки не звертався.
Відповідно до чинного законодавства, з виявленої суми валюти, пасажиру пропущено 10000 євро. За протоколом про порушення митних правил вилучено 27 000 євро та 1 300 доларів США. Валюту вилучено до винесення судом рішення у справі.

ВІД ПОКАРАННЯ ЗА КОРУПЦІЙНУ ДІЯЛЬНІСТЬ УХИЛИТИСЯ НЕ ВДАСТЬСЯ

17 липня 2014 року управлінням внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Київській області спільно з працівниками Головного Управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю служби безпеки України затримано старшого оперуповноваженого відділу викриття економічних злочинів оперативного управління Броварської ОДПІ під час отримання хабара в сумі 800 доларів США. За вказаним фактом прокуратурою Київської області відкрито кримінальне провадження. Впійманому на хабарництві обрано міру запобіжного заходу – домашній арешт. Працівниками управлінням внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Київській області здійснюється оперативне супроводження кримінального провадження.
Для викорінення серед працівників органів Міндоходів такого ганебного явища, як корупція, управлінням внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Київській області постійно проводяться профілактичні заходи. Так, з початку року працівниками управління проведено 350 таких заходів, в тому числі 152 бесіди в робочих колективах та 76 службових розслідувань та перевірок, за результатами яких підготовлено та направлено 53 подання, винесено 63 офіційних застереження, а 17 співробітників притягнуто до дисциплінарної відповідальності.
За І півріччя поточного року проведено 20 обстежень адміністративних будівель та розглянуто 137 кандидатів на працевлаштування.
Результатом співпраці працівників управління із співробітниками Київської митниці Міндоходів стало складення 186 протоколів про порушення митних правил на загальну суму близько 10,5 млн. грн.
За січень-червень 2014 року управлінням внутрішньої безпеки направлено 2 матеріали про порушення податкового законодавства до підрозділів ГУ Міндоходів, в результаті розгляду яких донараховано понад 3,3 млн. гривень. Крім того, попереджено незаконних виплат податку на додану вартість на суму майже 1,3 млн. гривень.

У ЗАЛІ ОФІЦІЙНИХ ДЕЛЕГАЦІЙ АЕРОПОРТУ «БОРИСПІЛЬ» ЗАТРИМАНО СУЧАСНІ ГАДЖЕТИ НА СУМУ БЛИЗЬКО МІЛЬЙОНУ ГРИВЕНЬ

Працівниками Київської митниці Міндоходів зафіксовано спробу незаконного переміщення через митний кордон України в пункті пропуску «Бориспіль» 32 сучасних мобільних телефонів, 2-х планшетних комп’ютерів та ноутбуку. Громадянин США, який прилетів з Німеччини, віз мобільні телефони та планшетний комп’ютер для родичів та співробітників-юристів. Для проходження митного контролю було обрано «зелений коридор», який передбачає, що переміщувані ним товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.
Тому працівниками Київської митниці Міндоходів складено протокол про порушення митних правил. 27 сучасних мобільних телефони «IPhone 5S», 3 телефони «IPhone 5 С» та планшетний комп’ютер марки «IPad mini» вилучено до винесення судом рішення у справі.
Згідно з Митним кодексом України, як особисті речі, що не підлягають письмовому декларуванню, можна ввозити не більше 2-х мобільних телефонів та 2-х переносних комп’ютерів. Тому громадянину пропущено вживаний мобільний телефон марки «ІPhone 5 S» та мобільний телефон марки «SAMSUNG GALAXY S4», а також вживаний ноутбук марки «SONY» і новий планшетний комп’ютер марки «SONY XPERIA Z2».

ПЛАТНИКИ КИЇВЩИНИ ПОГАСИЛИ У ЧЕРВНІ 30 МЛН. ГРН. ПОДАТКОВОГО БОРГУ

За рахунок заходів, вжитих підрозділами погашення заборгованостей Київської області, протягом січня-червня 2014 року надходження коштів до бюджетів усіх рівнів склали понад 128 млн. грн., в тому числі більше 102,5 млн. грн. – до державного бюджету та понад 25,5 млн. грн. – до місцевих бюджетів.
З суми погашень податкового боргу, сплаченої платниками в червні 2014 року, до державного бюджету надійшло 24,5 млн. грн. та 5,5 млн. грн. отримали місцеві бюджети. Податковий борг протягом червня зменшився більш як на 15,5 млн. гривень.

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Апрель 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30