ДПІ У КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОМУ РАЙОНІ ІНФОРМУЄ

24-09-2014, 19:23

ЗАВДЯКИ СЛІДЧИМ ВІДШКОДОВАНО ЗБИТКИ ТА ПОПЕРЕДЖЕНО ЗНАЧНІ ВТРАТИ БЮДЖЕТУ

З початку 2014 року за кримінальними провадженнями, що розслідувались працівниками слідчого управління фінансових розслідувань ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ Міндоходів у Київській області, бюджету відшкодовано збитків на суму понад 15,9 млн. грн., що становить понад 65 відсотків від загальної суми завданих економічними правопорушеннями збитків.
Оперативними працівниками в сфері розкрадання бюджетних коштів та їх легалізації зібрано та передано 9 матеріалів до СУ ФР ДПІ у Києво-Святошинському районі для внесення до ЄРДР, по яких встановлено, що сума збитків, завданих державі, становила 2,3 млн. грн. Завдяки професійній праці слідчих управління фінансових розслідувань до бюджету було відшкодовано 798,0 тис. грн.
Разом з тим виявлено 5 фактів незаконної заявки на відшкодування ПДВ, в результаті чого попереджено втрати бюджету на загальну суму понад 14,5 млн. грн.
Також з початку року оперативними працівниками в сфері протидії економічним злочинам з використанням новітніх технологій обліковано 2 кримінальних провадження та відшкодовано до бюджету суму майже 800 тис. грн.

ПРАЦІВНИКАМИ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИХ РОЗСЛІДУВАНЬ ПОПЕРЕДЖЕНО НЕПРАВОМІРНЕ ВІДШКОДУВАННЯ ПДВ

У вересні місяці поточного року працівниками слідчого управління фінансових розслідувань ДПІ у Києво-Святошинському районі при проведенні оперативних заходів виявлено порушення податкового законодавства посадовими особами ТОВ, яке займається оптовою торгівлею іншими машинами та устаткуванням.
Оперативними працівниками було встановлено, що посадові особи ТОВ заявили до бюджетного відшкодування суму ПДВ понад 3,5 млн. грн., який нібито виник в результаті імпорту запасних частин до залізничних вагонів. В подальшому імпортовані зазначені товари були реалізовані підприємствам, які мають ознаки фіктивності, за цінами нижчими ніж імпортовано, внаслідок чого виникало штучно сформоване від’ємне значення з ПДВ.
В ході аналізу господарської діяльності встановлено, що вищезазначене ТОВ не мало права на бюджетне відшкодування оскільки мало обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менші, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування.
Досудове розслідування кримінального правопорушення внесеного до ЄРДР.
Слідство триває.

«БУДІВЕЛЬНИКИ» ТАКОЖ ПОВИННІ СПЛАЧУВАТИ ПОДАТКИ.

Нещодавно при відпрацюванні одного з ТОВ, основним видом діяльності якого є будівництво будівель, було виявлено порушення вимог податкового законодавства в результаті заниження сум податку на прибуток та податку на додану вартість.
У ході перевірочних заходів було встановлено, що службові особи ТОВ ухилилися від сплати податків на загальну суму понад 15 млн. грн., внаслідок укладання ряду договорів по наданню ремонтно-монтажних, ремонтно-оздоблювальних, демонтажних, проектних робіт та робіт з реконструкції будівель та споруд від підприємств, що мають ознаки фіктивності.
Аналізуючи господарську діяльність вищезазначеного ТОВ, було виявлено використання серед постачальників «ризикових» підприємств, а податковий кредит ТОВ було сформовано за рахунок підприємств з ознаками фіктивності.
За оперативними матеріалами працівників ВОВЕЗ ОУ ДПІ у Києво-Святошинському районі та за фактом порушення податкового законодавства посадовими особами ТОВ, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікується, як ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.
Триває слідство.

ТРИМАЄМО РУКУ НА «ПУЛЬСІ»

Продовжує свою роботу інтерактивний антикорупційний сервіс «Пульс», основним завданням якого є подолання проблем, що виникають у податковій і митній службах, а головним принципом роботи є зворотній зв’язок та оперативне вирішення проблемних питань платників податків.
За номером телефону (044) 284-00-07 громадяни мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників податкової та митної служб, про можливі корупційні дії з їхнього боку, оперативно вирішити суперечливі питання, які виникають в процесі адміністрування податків, або ж під час митного оформлення.
З початку 2014 року до ДПІ у Києво-Святошинському районі на сервіс «Пульс» надійшло 33 інформаційних запитів від громадян.
У своїх зверненнях підприємців цікавили питання щодо подання звітності до контролюючих органів, отримання свідоцтва платника єдиного податку та свідоцтва платника ПДВ, отримання довідки про доходи громадян, проведення перевірок суб’єктів господарської діяльності.
Всі запити фахівцями опрацьовано оперативно та вчасно. Кожному заявнику повідомлено про результати розгляду їх звернень та щодо вжитих заходів по порушених питаннях.

ЗВЕРТАЙТЕСЬ – ВАМ ДОПОМОЖУТЬ

Робота зі зверненнями громадян – важлива складова діяльності відомства, адже саме так забезпечується зворотній зв’язок із громадськістю, формується ідеологія добровільної сплати податків.
Системний аналіз та узагальнення даних щодо розгляду звернень громадян дають можливість виявити причини, що їх породжують, та своєчасно їх вирішити. Саме тому ДПІ у Києво-Святошинському районі приділяє значну увагу розгляду зверненням громадян, задоволенню їх законних прав та інтересів, забезпеченню їх конституційного права на звернення.
Робота фахівців ДПІ направлена на забезпечення кваліфікованого, неупередженого, об’єктивного та своєчасного розгляду звернень громадян, оперативного вирішення порушених питань, а також задоволення законних вимог заявників.
Так, з початку 2014 року керівним складом інспекції проведено 33 особистих прийоми громадян, під час яких позитивно та в повному обсязі вирішено всі порушені підприємцями питання.
Впродовж зазначеного періоду фахівцями ДПІ надано 14 кваліфікованих відповідей на письмові звернення громадян.
Також працівниками ДПІ розглянуто та надано 74 відповіді на запити щодо надання публічної інформації.

ДІТКИ ПЕРЕМОЖЦІ ТА ЛАУРЕАТИ ТВОРЧОГО КОНКУРСУ З КИЇВЩИНИ – ЗА ЄВРОПЕЙСЬКЕ МАЙБУТНЄ

«Сьогодні ви – переможці! І сьогодні Україна – переможець! І ваше майбутнє – європейське. Я вітаю вас і всіх нас з цим цивілізаційним світоглядним вибором. Вам віднині будувати нову європейську Україну. Я бажаю вам на цьому шляху лише перемог та успіхів», - зазначив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус, вітаючи переможців конкурсу «Очима дитини – про бюджет країни-2014» під час церемонії нагородження, яка відбулася в регіональних органах 16 вересня 2014 року.
Цього року перший раз за всю історію проведення конкурсу церемонія нагородження переможців проводилась в режимі відеоселекторного зв’язку. Це свідчить про те, що державна фіскальна служба готова за будь-яких умов боротися за розвиток талантів та підтримувати їх.
В цій незвичній атмосфері дітки, члени журі та запрошені гості мали змогу бачити та спілкуватися з переможцями всіх регіонів України в прямому ефірі.
Як зазначила член журі конкурсу у Запорізькій області, переможець конкурсу «Податки очима дітей-2003» Ксенія Доброчинська, «конкурс став для мене поштовхом у житті. У 2003 році я зайняла перше місце в номінації «Художні твори», після чого зрозуміла, що вмію малювати. Сьогодні я – художниця, виставки якої проходять у багатьох країнах світу. Хочу подякувати організаторам конкурсу і побажати його учасникам творчих успіхів та натхнення».
Урочисте нагородженням лауреатів Всеукраїнського, переможців регіонального рівня конкурсу дитячої творчості «Очима дитини про бюджет країни – 2014» провів начальник ГУ ДФС у Київській області Олександр Базанов.
«Державна фіскальна служба приділяє значну увагу підростаючому поколінню – нашому майбутньому, нашій зміні, формуванню високої податкової культури у молоді, починаючи з дитячого віку. Ми хочемо бачити вас освіченими, всебічно розвиненими та обізнаними з основами податкового законодавства.
На мій погляд, навчання податкової грамотності дітей є не тільки засобом виховання майбутніх сумлінних платників податків, але й джерелом життєво необхідних знань в умовах ринкової економіки», – наголосив Олександр Базанов.
Для участі у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Очима дитини про бюджет країни – 2014» цього року до ДФС України надійшло більше 13 тисяч робіт з усіх куточків України, з них 357 робіт з Київської області, це – 296 художніх творів, 57 літературних творів та віршів, а також 4 роботи з комп’ютерної графіки. Журі надзвичайно важко було вибрати із всіх надісланих робіт найкращі. Всі роботи гарні і своєрідні. На обласному рівні визначено 12 переможців цього конкурсу. Членів журі вразили ґрунтовні знання та особиста громадська позиція дітей.
Отже, на Всеукраїнському рівні за напрямом «Літературні твори» у І віковій категорії зайняла 2 місце Руденко Інна з м. Миронівка; «Художні твори» у ІІ віковій категорії посіла 2 місце Шевченко-Корженецька Марія з м. Тараща; «Художні твори» у І віковій категорії зайняв 3 місце Охріменко Владислав з Миронівського району.
На регіональному рівні за напрямом «Комп’ютерна графіка» у ІІ віковій категорії посіла 1 місце Анастасія Терентьєва з м. Славутич; «Літературні твори» у ІІ віковій категорії зайняв 1 місце Арсен Фіцай з м. Васильків, 2 місце зайняла Тетяна Лапко з м. Славутич, 3 місце посіла Марина Богуш з м. Біла Церква. У І віковій категорії за цим напрямом 2 місце посіла Ілона Іщенко з м. Миронівка, а 3 місце зайняв Святослав Петришин з м. Біла Церква. За напрямом «Художні твори» у І віковій категорії посіла 2 місце Поліна Лисенко з м. Славутич; у ІІ віковій категорії зайняла 2 місце Катерина Хайленко з м. Тараща , а 3 місце - Аріна Рубель з м. Васильків.
Діти-переможці Всеукраїнського та регіонального рівня нагороджені дипломами та цінними подарунками.
Наприкінці зустрічі начальник ГУ ДФС у Київській області подякував молодим талантам за працелюбність, завзятість, побажав їм міцного здоров’я, відмінних успіхів у навчанні та вручив цінні подарунки і солодощі.

НА КИЇВЩИНІ ВИКРИТО ШАХРАЙСЬКУ СХЕМУ ПРИДБАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ НЕЗАКОННО ВИДОБУТОГО БУРШТИНУ

У ході оперативних розробок, працівниками оперативних та слідчих підрозділів ГУ Міндоходів у Київській області викрито міжнародну схему ухилення від сплати податків та вивезенню незаконно видобутого на території України бурштину за межі країни.
Оперативних співробітників ГУ Міндоходів у Київській області зацікавила діяльність одного з підприємств столичної області, основним видом діяльності якого була переробка та продаж бурштину. На перший погляд діяльність фірми мала легальний вигляд. Але фактично здійснювала торгівлю незаконно видобутим в Україні бурштином.
Підприємство Київської області за угодою з Литовською фірмою завозило в Україну бурштин у вигляді давальницької сировини для обробки та подальшого відправлення за кордон. Але при цьому нецінний Литовський бурштин підмінявся на десятки-сотні разів дорожчий український. Грошові кошти від експорту бурштину отримувалися на рахунки контрольованих ділками офшорних підприємств. Прибуток від такого бізнесу в 2-3 рази перевищував витрати на придбання незаконно видобутого бурштину, а податки до бюджету не сплачувалися.
Завдяки шахрайській схемі, громадяни Литви та України протягом двох років вивезли з України 19 тонн незаконно видобутого українського бурштину загальною вартістю понад 100 млн. гривень.
Під час проведених обшуків вилучено більше 5 т сировини бурштину, орієнтовною ринковою вартістю понад 15 млн. гривень.
По факту умисного ухилення від сплати податків службовими особами на суму більше 6,5 млн. грн. відкрите кримінальне впровадження. Досудове розслідування триває.
До речі, на сьогодні єдиним підприємством в Україні, яке легально займається видобутком та переробкою бурштину є Державне підприємство «Бурштин України» (Рівненська область). Обсяги видобутку бурштину на підприємстві складають близько 800 кг за рік.

ВИЗНАЧЕННЯ ДОХОДУ ВІД КОМІСІЙНОЇ ТОРГІВЛІ ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ - ПІДПРИЄМЦЯ, ЯКА ЗАСТОСОВУЄ ЗАГАЛЬНУ СИСТЕМУ ОПОДАТКУВАННЯ

Статтею 177 Податкового кодексу регламентовано порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною особою-підприємцем, яка застосовує загальну систему оподаткування, п. 177.2 якої передбачено, що об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця. До переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом III цього Кодексу.
Згідно зі ст. 1011 Цивільного кодексу України (далі — Цивільний кодекс) договором комісії є договір, коли одна сторона (комісіонер) зобов’язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента. За договором доручення одна сторона (повірений) зобов’язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії. Правочин, вчинений повіреним, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов’язки довірителя (ст. 1000 цього Кодексу).
Відповідно до ст. 1024 Цивільного кодексу комісіонер має право на відшкодування витрат, понесених ним у зв’язку з виконанням своїх обов’язків за договором комісії, зокрема у разі якщо він або субкомісіонер вжив усіх заходів щодо вчинення правочину.
При цьому згідно зі ст. 1013 цього Кодексу комітент повинен виплатити комісіонерові плату в розмірі та порядку, встановлених у договорі комісії. Якщо договором комісії розмір плати не визначено, вона виплачується після виконання договору комісії виходячи із звичайних цін за такі послуги.
Таким чином, фізична особа — підприємець, яка застосовує загальну систему оподаткування та здійснює діяльність у сфері комісійної торгівлі, включає до складу доходу суму комісійної винагороди у грошовій та негрошовій формі, отриману від здійснення договору комісії.
При цьому витрати такий платник формує на загальних підставах згідно з нормами пунктів 138.4, 138.6 — 138.9, підпунктів 138.10.2 — 138.10.4 п. 138.10, п. 138.11 ст. 138 Податкового кодексу за умови їх документального підтвердження.

ВИЗНАЧЕННЯ ДОХОДУ ВІД КОМІСІЙНОЇ ТОРГІВЛІ ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ — ПІДПРИЄМЦЯ, ЯКА ЗАСТОСОВУЄ СПРОЩЕНУ СИСТЕМУ ОПОДАТКУВАННЯ

Доходом платника єдиного податку для фізичної особи — підприємця відповідно до п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.
Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі (п. 292.6 ст. 292 Податкового кодексу).
Відповідно до пунктів 4 та 5 Порядку ведення книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат, затвердженого наказом № 1637, у книзі відображаються фактично отримана сума доходів, що надійшла на поточний рахунок платника податку та/або отримана готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, фактично безоплатно отримані товари (роботи, послуги) від провадження діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік.
Договір комісії — це договір, коли одна сторона (комісіонер) зобов’язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента (ст. 1011 Цивільного кодексу).
Отже, доходом фізичної особи — підприємця, яка застосовує спрощену систему оподаткування та здійснює комісійну торгівлю, є вся сума коштів, що надійшла їй за договором комісії у грошовій (готівковій або безготівковій) формі.

СПЛАТА ЄДИНОГО ПОДАТКУ ТА ПОДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ У РАЗІ ЗМІНИ ПОДАТКОВОЇ АДРЕСИ

Відповідно до частини восьмої ст. 45 Бюджетного кодексу України у разі зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання — платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів (обов’язкових платежів) після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду
Пунктом 295.4 ст. 295 та п. 296.4 ст. 296 Податкового кодексу передбачено, що сплата єдиного податку та подання податкової декларації здійснюються за місцем податкової адреси.
Згідно з п. 294.7 ст. 294 цього Кодексу у разі зміни податкової адреси платника єдиного податку останнім податковим (звітним) періодом за такою адресою вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо зміни податкової адреси.
Крім того, у разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку, зокрема, третьої та п’ятої груп разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни (п. 298.6 ст. 298 Податкового кодексу).
Отже, у разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку, подання податкової декларації платника єдиного податку та сплата єдиного податку здійснюються за попереднім місцем податкової адреси (місцем проживання) останній раз за податковий (звітний) період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо зміни податкової адреси (місця проживання).
Подання податкових декларацій фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку та сплата єдиного податку за наступні податкові (звітні) періоди здійснюються до контролюючого органу за місцем нової податкової адреси (місцем проживання).

ПРОДАЖ НЕРУХОМОГО ОБ’ЄКТА ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ З ВІДСТРОЧЕННЯМ ПЛАТЕЖУ

Для цілей податкового обліку датою отримання доходів, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, є звітний період, у якому такі доходи визнаються, незалежно від фактичного надходження коштів (метод нарахувань) (п. 137.4 ст. 137 Податкового кодексу).
При цьому згідно з п. 137.1 зазначеної статті дохід від реалізації товарів визнається за датою переходу покупцеві права власності на такий товар. Дохід від надання послуг і виконання робіт визнається за датою складання акта або іншого документа, оформленого відповідно до вимог чинного законодавства, який підтверджує виконання робіт або надання послуг.
Датою отримання інших доходів є дата їх виникнення згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, якщо інше не передбачено нормами розділу ІІІ Податкового кодексу (п. 137.16 ст. 137 цього Кодексу).
За загальними правилами договори про відчуження нерухомого майна підлягають нотаріальному посвідченню. Відповідно до п. 3 ст. 334 Цивільного кодексу України право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним.
У разі якщо права на нерухоме майно підлягають державній реєстрації, то право власності на таке майно виникає з дня такої реєстрації відповідно до закону (п. 4 вищезазначеної статті).
Таким чином, дохід від реалізації основного засобу (будівлі) платник податку — продавець має визнати у тому звітному періоді, в якому відбудеться реєстрація права власності на цей об’єкт у покупця.

ОСКАРЖЕННЯ РІШЕННЯ КОНТРОЛЮЮЧОГО ОРГАНУ

Відповідно до п. 56.10 ст. 56 Податкового кодексу рішення центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, прийняте за розглядом скарги платника податків, є остаточним і не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене в судовому порядку.
Згідно з п. 56.18 цієї статті з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 Податкового кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення.
Рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню. Процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору.
При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов’язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.
З огляду на зазначене платник податків має право оскаржити податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу в суді незалежно від того, чи проводиться процедура адміністративного оскарження такого податкового повідомлення-рішення або рішення контролюючого органу.
Водночас платник податків повинен повідомити контролюючий орган про подання позовної заяви до суду. У разі якщо на дату подання позовної заяви до суду проводиться процедура адміністративного оскарження податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу за скаргою платника податків, то така скарга не розглядається та повертається платнику із зазначенням причин такого повернення.

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Апрель 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30