ДПІ У КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОМУ РАЙОНІ ПОВІДОМЛЯЄ

2-10-2014, 12:48

ЗВІТУЙТЕСЯ В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ!

Інтернет-звітування – це можливість подання звітності цілодобово безпосередньо з робочого місця чи з будь-якої точки України, надійний захист звітів від несанкціонованого доступу, цілодобова технічна та інформаційна підтримка, сумісність з усіма бухгалтерськими програмними продуктами. А головне – це заощадження часу.
Наразі, з початку 2014 року до ДПІ у Києво-Святошинському районі прозвітували засобами телекомунікаційного зв’язку понад 8,5 тис. платників податків.
Для користування цією послугою необхідно мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення, які надаються безкоштовно.
Отримати ключі електронно-цифрового підпису можна в будь-якому Акредитованому Центрі сертифікації ключів.

ПЛАТІЖНІ СИСТЕМИ

ДФС повідомляє, що операції з надання послуг під час здійснення розрахунково-касових операцій, які надаються банкам міжнародними платіжними системами (Visa, MasterCard) з використання спеціальних платіжних засобів, не є об’єктом оподаткування ПДВ. Водночас інші послуги (крім роялті), прямо не пов’язані з переказом коштів, є об’єктом оподаткування ПДВ.

КИЄВО-СВЯТОШИНЦІ ПРАГНУТЬ ЗАЙМАТИСЯ БІЗНЕСОМ

Не зважаючи на складну ситуацію, що склалася в нашій країні, з початку 2014 року 595 громадян Києво-Святошинського району виявили бажання займатися бізнесом. З них 262 – юридичні особи, 333 – фізичні особи-підприємці. А всього на обліку в ДПІ у Києво-Святошинському районі знаходяться більше 22 тисяч суб’єктів господарювання, в т. ч. 8947 – юридичних осіб та 13248 фізичних осіб – підприємців. Станом на аналогічний період 2013 року в ДПІ у Києво-Святошинському районі було зареєстровано 20828 суб’єктів підприємницької діяльності, в т. ч. 8453 – юридичних осіб та 12375 – фізичних осіб – підприємців.
Також у ДПІ зареєстровано 2610 суб’єктів господарювання - платників ПДВ, з них 2492 - юридичні особи та 118 фізичні особи – підприємці. Разом з тим, станом на звітну дату 2013 року в ДПІ у Києво-Святошинському районі було зареєстровано 2241 суб’єкт підприємницької діяльності - платник ПДВ, з них 2133 - юридичні особи та 108 - фізичні особи – підприємці.
А всього з початку 2014 року зареєстровано 195 нових платників ПДВ, більшість з яких юридичні особи.

ЮРИСТИ КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОЇ ДПІ ВИГРАЛИ В СУДАХ СПРАВ
НА СУМУ ПОНАД 925 ТИС. ГРН.

Основними категоріями справ, якими займаються працівники юридичного відділу Києво-Святошинської ДПІ, що впливають на забезпечення надходжень коштів до державного бюджету, є справи про стягнення заборгованості за рахунок активів боржника та справи про стягнення заборгованості по застосованих штрафних (фінансових) санкціях за порушення податкового законодавства та інших нормативно-правових актів.
Так, з початку 2014 року на розгляді в судах за участю ДПІ у Києво-Святошинському районі знаходиться 361 справа на загальну суму позовних вимог 623637,8 тис. грн. (з урахуванням справ минулих років)
За результатами розгляду справ, з початку 2014 року на користь інспекції в звітному періоді винесено 29 рішень на суму понад 925 тис. грн. Остаточно вирішено на користь інспекції 8 рішень на загальну суму 925 тис. грн.
Також працівниками юридичного відділу за вказаний період проведено претензійно-позовну роботу по стягненню заборгованості та направлено до суду 20 позовів на загальну суму 4431 тис. грн.

НА КИЇВЩИНІ ТРИВАЄ ОПЕРАЦІЯ «УРОЖАЙ – 2014»

На території Київської області триває масштабна операція «Урожай-2014», проведення якої ініційовано Державною фіскальною службою України. Мета кампанії – забезпечити створення рівних умов для роботи в рамках правового поля усіх сільгоспвиробників Київщини. Спеціальні робочі групи встановлюють реальну кількість працівників, задіяних у сільгоспроботах та їхню реальну заробітну плату, площі фактично використаних сільгоспугідь. Захід направлений на підтримку розвитку сільськогосподарського сектору, забезпечення дотримання норм законодавства усіма підприємствами – аграріями і соціальний захист людей, які працюють у даному секторі економіки області.
В рамках операції «Урожай-2014» проведені співбесіди керівництва районних податкових інспекцій Київської області з керівниками місцевих сільськогосподарських підприємств. Наслідками співбесід стало офіційно працевлаштування 478 працівників, задіяних у сільгоспроботах. Легалізовано близько 700 тис. грн. доходу, додаткові надходження до бюджету податку на доходи фізичних осіб склали більше 100 тис. грн., єдиного соцвнеску – 300 тис. грн. Також роботодавці збільшили зарплату 162 працівникам. Додаткові надходження до місцевих бюджетів склали 60 тис. гривень податку на доходи фізичних осіб та 120 тис. грн. єдиного соцвнеску.
Однак, не всі господарі виявляють сумлінність при сплаті податків або намагаються взагалі приховати урожай. Ряд «старанних» господарів намагалися обробити земельні ділянки, по яких не оформлені договори оренди, до того ж використовуючи працю неоформлених працівників. Так, за результатами проведених позапланових та фактичних перевірок в рамках операції «Урожай-2014» встановлено 312 випадків використання земельних ділянок без оформлених належним чином договорів оренди, загальною площею більше 500 гектарів та виявлено більше 100 неоформлених найманих працівників. За результатами контрольно – перевірочних заходів, до бюджету додатково надійшло більше 5 мільйонів гривень.
ГУ Міндоходів у Київській області наголошує, що операція «Урожай 2014» продовжується. Тож, закликає усіх фермерів працювати лише у законодавчому полі, збирати чесний урожай, а жителів Київщини - повідомляти про відомі їм випадки порушення трудового та податкового законодавства за номером телефону: 044-284-00-07.

136 МЛН. ГРН. ШТРАФНИХ САНКЦІЙ СПЛАЧЕНО
ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПЕРЕВІРОК НА КИЇВЩИНІ

Саме така сума надійшла до бюджету з початку року за результатами 517 перевірок суб’єктів господарювання з питань додержання вимог законодавства України при здійсненні оптової або роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами.
З початку року до Державного бюджету підприємства – виробники підакцизної продукції сплатили 92 млн. грн. акцизного податку. Підприємствами - імпортерами підакцизної продукції сплачено майже 42 млн. грн. акцизного податку. Забезпечено надходження збору на розвиток виноградарства, садівництва, хмелярства на суму 69 млн. гривень.
Протягом 2014 року на Київщині видано 7520 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. При цьому, анульовано 11 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами за продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, що не досягли 18-річного віку та донараховано майже 75 тис. грн. штрафних санкцій.

ОПОДАТКУВАННЯ ВІЙСЬКОВИМ ЗБОРОМ ДОХОДІВ ПІДПРИЄМЦІВ

З 03.08.2014 р. набрав чинності Закон України від 31.07.2014 р. № 1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» (далі — Закон № 1621), яким тимчасово, до 01.01.2015 р., запроваджено військовий збір (далі — збір)
Відповідно до пп. 1.1 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс) платниками збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 цього Кодексу.
Згідно з цим підпунктом платниками збору є фізичні особи — резиденти (нерезиденти), які отримують доходи з джерела їх походження в Україні, та податкові агенти.
Підпунктом 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу визначено, що об’єктом оподаткування збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.
Відповідно до пп. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу для цілей розділу IV цього Кодексу заробітна плата — це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.
Підпунктом 1.4 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу визначено, що нарахування збору здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 цього Кодексу для податку на доходи фізичних осіб.
Отже, сума доходу, виплачена фізичній особі — підприємцю за виконання цивільно-правових договорів, не підлягає оподаткуванню військовим збором.

СПЛАТА ОСКАРЖЕНИХ СУМ ГРОШОВОГО ЗОБОВ’ЯЗАННЯ

Відповідно до п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс) у разі визначення грошового зобов’язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4 — 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 цього Кодексу, платник податків зобов’язаний сплатити нараховану суму грошового зобов’язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку цей платник розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов’язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили (абзац четвертий п. 56.18 ст. 56 Податкового кодексу).
Статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого зазначеним Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні — через п’ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.
Платник податків зобов’язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем набрання судовим рішенням законної сили.

РЕЄСТРАЦІЯ РРО, КНИГ ОРО ТА РК

У разі використання реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО), книги обліку розрахункових операцій (далі - книга ОРО) та розрахункових книжок (далі - РК) не за основним місцем обліку платника податків однією з умов для проведення реєстрації РРО, книг ОРО та РК є перебування платників податків на обліку в контролюючому органі за адресою господарської одиниці, де використовуватимуться РРО, книга ОРО та РК. Для цього платнику податків слід подати повідомлення за формрю № 20-ОПП з відомостями щодо господарської одиниці, де використовуватимуться РРО, книга ОРО та РК.
Для реєстрації РРО, книги ОРО та РК платник податків має звернутися до контролюючого органу за основним місцем обліку.
Порядок проведення реєстрації РРО, книг ОРО та РК визначено наказом № 417.

ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ ЩОДО ОПОДАТКУВАННЯ ПОДАТКОМ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО, ВІДМІННЕ ВІД ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

В Узагальнюючій податковій консультації вживаються такі скорочення:
Конституція України від 28 червня 1996 року - Конституція України;
Податковий кодекс України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI - Податковий кодекс;
Закон України від 27 березня 2014 року № 1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» - Закон;
Наказ Міністерства доходів і зборів України від 5 грудня 2013 року № 766 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» - Наказ.
Законом внесено зміни до статті 265 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» Податкового кодексу, які набрали чинності з 01.04.2014.
Відповідно до Закону у статті 265 Податкового кодексу слова «житлова площа» замінено словами «загальна площа» у відповідному відмінку, в результаті чого змінилася база оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, як для юридичних, так і фізичних осіб - власників об’єктів житлової нерухомості.
Щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки юридичними особами.
Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової нерухомості декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт (підпункт 265.7.5 пункту 265.7 статті 265 Податкового кодексу).
Відповідно до підпункту 265.6.1 пункту 265.6 статті 265 Податкового кодексу базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
Форма Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджена Наказом, передбачає подання уточнюючої декларації у разі уточнення податкових зобов’язань.
Таким чином, платники податку - юридичні особи зобов’язані були подати декларації за звітний 2014 рік до 20 лютого 2014 року, тобто до дати зміни бази оподаткування, в якій розраховано податкове зобов’язання за 2014 рік з поквартальною розбивкою.
Отже, з метою забезпечення виконання Закону в частині зміни бази оподаткування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, податкові зобов’язання платників податку - юридичних осіб потребують перерахунку з урахуванням загальної площі об’єктів житлової нерухомості, у т. ч. їх часток, як бази оподаткування для такого податку з 1 квітня 2014 року.
За І квартал 2014 року перерахунок податкового зобов’язання проводити не потрібно.
За результатами перерахунку пропонується подати не пізніше 30 липня 2014 року (граничного терміну сплати авансових внесків з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за ІІ квартал 2014 року) уточнюючі декларації. При цьому, до уточнюючої декларації платник має право додати доповнення, відповідно до абзацу 2 пункту 46.4 статті 46 Податкового кодексу, в якому зазначити, що податкові зобов’язання збільшуються на виконання вимог статті 265 Податкового кодексу зі змінами, внесеними Законом.
Пунктом 4 розділу ІV Закону доручено Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності Законом забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
Таким чином, до затвердження нових форм звітності з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, платникам податків - юридичним особам у колонці 3 «Житлова площа об’єкта житлової нерухомості» форми декларації, затвердженої Наказом, та колонці 7 «Житлова площа відповідно до документів, що підтверджують право власності (усього)», колонці 9 «Розмір частки/поділу житлової площі, яка знаходиться у спільній частковій, спільній сумісній власності³» додатка до такої декларації пропонується вказувати (зазначати) загальну площу об’єкта житлової нерухомості, у т. ч. його частки.
Щодо порядку визначення податку фізичним особам.
Пунктом 18 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу передбачено, що першим базовим податковим (звітним) періодом для податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для таких осіб є 2013 рік. Також Податковим кодексом зазначено, що у 2013 році контролюючі органи не нараховують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичним особам - платникам податку і цей податок фізичними особами не сплачувався.
Проте згідно з підпунктом 265.7.2 пункту 265.7 статті 265 Податкового кодексу податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).
Отже, у 2014 році фізичним особам податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховується за перший базовий податковий (звітний) період - 2013 рік і базою оподаткування буде житлова площа об’єктів житлової нерухомості, у т. ч. їх часток, оскільки згідно з статтею 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії у часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.
Крім того, нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з житлової площі об’єктів житлової нерухомості, у т. ч. їх часток, за звітні 2013 та 2014 рік має ґрунтуватися на рівності усіх платників перед законом, недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації - забезпечення однакового підходу до всіх платників податків незалежно від соціальної, расової, національної, релігійної приналежності, форми власності юридичної особи, громадянства фізичної особи, місця походження капіталу (підпункт 4.1.2 пункту 4.1 стаття 4 Податкового кодексу).
Враховуючи зазначені норми чинного законодавства, обчислення сум податку для фізичних осіб за звітний 2014 рік відбудеться у 2015 році до 1 липня, а податок буде розрахований з житлової площі об’єкта житлової нерухомості, у т. ч. його частки, за період з 01.01.2014 по 31.03.2014 (включно) та із загальної площі об’єкта житлової нерухомості, у т. ч. його частки, з 01.04.2014 по 31.12.2014 (включно).

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Май 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31