КОНСУЛЬТАЦІЯ ЮРИСТА

7-10-2014, 22:23

КОНСУЛЬТАЦІЯ ЮРИСТА
ЩОДО НЕОБХІДНОСТІ ПРИСВОЄННЯ КАДАСТРОВОГО НОМЕРА ЗЕМЕЛЬНІЙ ДІЛЯНЦІ

З метою реалізації конституційного права громадян щодо володіння та розпорядження земельними ділянками і уникнення перешкод під час успадкування та укладення цивільно-правових угод, необхідно присвоїти кадастровий номер, відкрити Поземельну книгу та здійснити державну реєстрацію приватизованої земельної ділянки.
Кадастровий номер земельної ділянки - це те ж саме, що ідентифікаційний номер платника податків у людини, тобто він є унікальним для кожної ділянки. Його наявність свідчить про те, що Ваша земельна ділянка у цифровому XML-форматі внесена до Національної кадастрової системи, а цей XML-файл містить інформацію про географічне місцезнаходження земельної ділянки, геометричні розміри, дані про власника та цільове використання земельної ділянки.
Першим етапом будь-якої документації із землеустрою є визначення кадастрового номеру (якщо він не був визначений раніше). Кадастрові номера та цифрові обмінні XML-файли почали масово впроваджувати в Україні орієнтовано в 2003-2006 роках і якщо Ви отримали державний акт до того часу, то, ймовірно, що Вашої земельної ділянки в єдиній системі немає і для того, щоб виконувати з ділянкою будь-які дії, пов'язані з переоформленням права власності, Вам попередньо необхідно зареєструвати земельну ділянку та присвоїти кадастровий номер.
Технічна документація по встановленню (відновленню) меж земельної ділянки та визначенню кадастрового номера розробляється у таких випадках:
- якщо у Вас державний акт старого зразка жовто-червоного кольору;
- якщо у Вас державний акт зеленого кольору з вписаним кадастровим номером на плані меж на зворотній сторінці державного акту, але земельна ділянка не внесена до кадастрово-реєстраційної системи;
- якщо до Вас перейшло право власності на нерухоме майно (будинок, тощо), яке знаходиться на земельній ділянці, і державний акт на цю земельну ділянку раніше не виготовлявся, а Ви плануєте продати (подарувати) нерухомість разом із ділянкою (це найкоротший шлях, щоб оформити договір купівлі-продажу або дарування та не чекати виготовлення державного акта);
Роботи по розробленню технічної документації із землеустрою виконуються спеціалізованими проектними організаціями, які мають відповідні ліцензії на виконання землевпорядних робіт, на підставі укладеного договору та за кошти громадян, відповідно до вимог Тимчасового порядку присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2010 року № 749.
Кадастровий номер присвоюється земельній ділянці незалежно від форми власності. У разі переходу права власності на земельну ділянку від однієї особи до іншої, виникнення інших, крім права власності, речових прав на земельну ділянку, зміни речових прав на земельну ділянку, кадастровий номер не змінюється. Земельній ділянці, у разі поділу чи об'єднання, присвоюється новий кадастровий номер. При цьому попередній кадастровий номер отримує статус архівного і в подальшому не використовується.

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Январь 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31