14 ЖОВТНЯ – СВЯТО ПОКРОВИ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

14-10-2014, 11:00

14 ЖОВТНЯ – СВЯТО ПОКРОВИ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ«Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем». Існує давня народна традиція: справляти весілля після Покрови. Від Покрови і до початку Пилипівки – пора наймасовіших шлюбів в Україні.
Свято Покрови було введено у християнство в 10 столітті та має під собою чи легенду, чи подію, яка відбулася в Царгороді (Константинополі). Місто було оточене чужинцями на чолі з князем Аскольдом, і Божа Мати начебто покрила своїм омофором городян, які молилися на всенічній службі у Влахернській церкві.
Це побачив святий Андрій: пiд церковним склепiнням з’явилася Пресвята Богородиця в оточеннi ангелiв, пророкiв i апостолiв і накрила своїм омофором православних християн. Це було провістям перемоги. Так і сталося: невдовзі надійшли воїни-захисники і звільнили населення від нападників.
Очевидно, цей сюжет і прислужився тому, що для козаків свято Покрови було найбільшим святом. В цей день у козаків відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою.
Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Українi воно набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву - Козацька Покрова. З недавніх пір свято Покрови в Україні вiдзначається ще й як день українського козацтва.
Українська Повстанська Армія (УПА), яка постала в час другої світової війни на землях Західної України як збройна сила проти гітлерівської і більшовицької окупації батьківських земель, теж обрала собі свято Покрови за день Зброї, віддавшись під опіку святої Богородиці.
Сьогодні Покрова – це свято не тільки народне і релігійне, а й національне.
У Боярці по вулиці Білогородській, 11-б (біля міської ради) знаходиться Свято-Покровський храм (УАПЦ). Тут зберігаються часточки мощей святого великомученика Пантелеймона Цілителя, які відкриті для поклоніння щосуботи та щонеділі. А також святої великомучениці Варвари. Їх буде виставлено для поклоніння 16 та 17 грудня. А також за бажанням можна прикладатися до мощей Святителя Арсенія Еласонського.
8 листопада для поклоніння буде виставлено ікону Святого великомученика Димитрія Солунського, у яку вмонтовано миро від його святих мощей. До речі, цю ікону було освячено на мощах святого у Салоніках.
За словами настоятеля Свято-Покровського храму отця Димитрія Присяжного, цьогорічне святкування Покрови буде скромним у матеріальному плані, але розкішним у духовному. Адже у цей складний час віруючі як ніколи відчувають потребу у духовному захисті з боку нашої небесної заступниці.
Літургія розпочнеться о 9 год., після її завершення – невелике частування. А кошти на святкування вирішено витратити на допомогу бійцям АТО.
За сприяння Свято-Покровський храму (УАПЦ) з 2 до 9 листопада відбудеться паломництво до Ізраїлю на Святу Землю. За довідками звертатись за тел.: 47-671 та (044) 406-35-90.

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Январь 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31