ДПІ У КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОМУ РАЙОНІ ПОВІДОМЛЯЄ

11-11-2014, 10:08

В ДПІ У КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОМУ РАЙОНІ ПРИЗНАЧЕНО НОВОГО КЕРІВНИКА

Нещодавно відбулося представлення Головою ГУ ДФС у Київській області Олександром Юрійовичем Базановим начальника ДПІ у Києво-Святошинському районі Луговського Володимира Геннадійовича.
Олександр Юрійович зазначив: «Наша держава переживає найскладніші часи у своїй історії. Та без здійснення реформ руху вперед не буде. Тому нас чекають значні зміни як в адмініструванні податків, так і в стосунках з бізнесом, як у зміні ментальності працівників служби, так і бізнесу».
Зі свого боку Володимир Геннадійович подякував за високу довіру та запевнив присутніх у розумінні завдань, які поставлені перед службою. Він наголосив, що від працівників ДФС зараз дуже багато залежить. «Потрібно не лише забезпечувати стабільні надходження до бюджету, але й ефективно працювати над змінами безпосередньо у системі органів ДФС», – зазначив Володимир Луговський.

ЛІЦЕНЗІЇ НА ПРАВО РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ АЛКОГОЛЬНИМИ НАПОЯМИ ТА ТЮТЮНОВИМИ ВИРОБАМИ МОЖНА ОТРИМАТИ В ЦЕНТРАХ ОБСЛУГОВУВАННЯ ПЛАТНИКІВ

Головне управління ДФС у Київській області повідомляє, що платники податків мають можливість отримати адміністративні послуги в сфері ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами в Центрах обслуговування платників.
Прийом документів, видача ліцензій та надання консультацій щодо оформлення ліцензій (дублікатів) на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами здійснюється в Центрі обслуговування платників при державних податкових інспекціях за місцем провадження суб’єктом господарювання торговельної діяльності.
Повідомляємо, що Центри обслуговування платників працюють за графіком:
понеділок та середа – з 9:00 до 20:00.
вівторок, четвер та п’ятниця – з 9:00 до 18:00.
субота – з 9:00 до 16:00.
За довідками щодо видачі документів можна звертатись до консультантів-модераторів у Центрах обслуговування платників за телефонами, які розміщені на суб-сайті ГУ ДФС у Київській області («kyivobl.sfs.gov.ua» у розділі – Центри обслуговування платників).

РОЗМІР ПЛАТИ ЗА ЛІЦЕНЗІЮ НА ВИРОБНИЦТВО ТЮТЮНОВИХ ВИРОБІВ

Cтаттею 4 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», із змінами та доповненнями (далі – Закон), встановлено річну плату за ліцензії на виробництво спирту етилового, коньячного, плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та для підприємств первинного виноробства в розмірі 780 гривень.
Ліцензії видаються терміном на п’ять років, а плата за них справляється щорічно.
Плата за ліцензії справляється до початку виробництва зазначеної продукції органом, що видає ліцензії, у розмірах, встановлених Законом, і зараховується до місцевих бюджетів. Не дозволяється сплата за весь термін дії ліцензії.
Сплата чергового платежу за ліцензії здійснюється у розмірах, встановлених цим Законом, і справляється за кожний наступний щорічний термін дії ліцензії.

НА КИЇВЩИНІ ЗАБЕЗПЕЧЕНО ЗРОСТАННЯ НАДХОДЖЕНЬ
ДО БЮДЖЕТІВ УСІХ РІВНІВ

З початку року до зведеного бюджету Київської області надійшло майже 25 млрд. гривень. З них ГУ ДФС у Київській області мобілізовано 8 млрд. гривень. Ріст до попереднього року склав майже 87 млн. грн. або 1,1 %.
Київською митницею Міндоходів забезпечено перерахування до державного бюджету митних податків у сумі 16,7 млрд.грн., що на 5,4 % більше минулорічного, ріст надходжень - 858,5 млн.гривень. Основна сума надходжень припадає на податок на додану вартість – 13 млрд. гривень.
ГУ ДФС у Київській області до державного бюджету зібрано 4,5 млрд. грн., в т.ч. до загального фонду державного бюджету – 4 млрд. гривень. Більша частина надходжень - податок на додану вартість склав 2,4 млрд. грн., що на 6,6 % або на 145 млн. грн. перевищує відповідні надходження минулого року.
З початку року державний бюджет поповнився за рахунок ввізного мита на 2,2 млрд. грн. та акцизного податку більше, як на 1 млрд. грн., що на 490 млн.грн., або майже 79 % перевищує показники попереднього року по Київській митниці Міндоходів.
ГУ ДФС у Київській області забезпечені надходження від платників податків до місцевих бюджетів у розмірі 3,4 млрд. гривень. Темп росту до січня-жовтня 2013 року 104,5%, додаткові надходження склали понад 148 млн. гривень.
Досягнуто перевищення надходжень по основних бюджетоутворюючих платежах місцевих бюджетів. Податок з доходів фізичних осіб склав 2,5 млрд. гривень. Темп росту - 103,8% до минулого року, додатково отримано понад 92 млн. гривень. Плати за землю надійшло більше 401млн. гривень. Темп росту 102 %, додатково поступило майже 8 млн. гривень.
Платникам податків з початку року відшкодовано податку на додану вартість на 2,6 млрд. грн., у тому числі в автоматичному режимі – 1,2 млрд. гривень.

ОСТАННІЙ ПОДАТКОВИЙ ПЕРІОД ФОП – ПЛАТНИКІВ ЄДИНОГО ПОДАТКУ, ЯКІ ПРИПИНЯЮТЬ ПРОВАДЖЕННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, яка є платником єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності.
Нагадуємо, податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої та другої груп є календарний рік.
Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої – шостої груп є календарний квартал.
Податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду.
Податковий (звітний) період для платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності, регулюється ст. 294 розділу XIV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.

ЗВІТУВАННЯ ПРО НАРАХУВАННЯ, УТРИМАННЯ ТА СПЛАТУ
ВІЙСЬКОВОГО ЗБОРУ

З 03 серпня 2014 року набрав чинності Закон України від 31 липня 2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів» (далі – ПКУ), яким, зокрема, встановлено військовий збір.
Платники військового збору зобов’язані забезпечувати виконання податкових зобов’язань у формі та спосіб, визначені ст. 176 ПКУ. Це визначено п.п. 1.6 п. 16 прим. 1 підрозд.10 розд. XX ПКУ від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями.
Особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку (далі – податковий розрахунок) до контролюючого органу за місцем свого розташування (п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ).
На сьогодні Державною фіскальною службою України розроблено проект форми податкового розрахунку, який передбачає відображення податковим агентом за звітний квартал загальної суми доходу, з якого утримано військовий збір, загальної суми утриманого збору, без відображення персоніфікованих даних фізичних осіб – платників військового збору.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз’яснення у категорії 132.04).

ЗМІНИ ЩОДО ОПОДАТКУВАННЯ БЛАГОДІЙНОЇ ДОПОМОГИ

Законом України від 02.09.2014 № 1668-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги» підрозділ 4 розділу XX «Перехідні положення» доповнено положеннями, що тимчасово, на період проведення антитерористичної операції, до інших витрат звичайної діяльності без обмежень, передбачених підпунктом "а" підпункту 138.10.6 пункту 138.10 статті 138 цього Кодексу, включаються суми коштів або вартість спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, які добровільно перераховані (передані) Збройним Силам України, Національній гвардії України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Міністерству внутрішніх справ України, Управлінню державної охорони України, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, їх з'єднанням, військовим частинам, підрозділам, установам або організаціям, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету, для потреб забезпечення проведення антитерористичної операції.
Податковий кодекс України не містить спеціальних вимог щодо підтвердження вищевказаних витрат. Отже, такі витрати визнаватимуться на підставі первинних документів, обов’язковість ведення яких передбачена правилами бухгалтерського обліку.

ПРО ВІДОБРАЖЕННЯ ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК ВІД ОПЕРАЦІЙ З ТОРГІВЛІ ЦІННИМИ ПАПЕРАМИ (ВИТЯГ)

З метою належного адміністрування податку на прибуток підприємств Державна фіскальна служба України повідомляє таке.
Верховною Радою України 31 липня 2014 р. прийнято Закон України № 1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» (далі - Закон № 1621), яким, зокрема, внесено зміни до ст. 151 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) стосовно ставки оподаткування прибутку, отриманого від операцій з торгівлі цінними паперами.
З набранням з 3 серпня 2014 р. чинності Законом № 1621 прибуток, отриманий від операцій з торгівлі цінними паперами, що перебувають/не перебувають в обігу на фондовій біржі, підлягає оподаткуванню за ставкою 18 відсотків.
Для забезпечення реалізації положень Закону № 1621 до внесення відповідних змін до форм податкових декларацій з податку на прибуток у рядку 10 податкової декларації з податку на прибуток підприємств (на доходи (прибуток) страховика) та у рядку 11 податкової декларації з податку на прибуток банку за звітні податкові періоди - три квартали та 2014 р. рекомендуємо відображати загальну суму податку на прибуток від операцій з торгівлі цінними паперами, які перебувають/не перебувають в обігу на фондовій біржі, що складається із:
суми податку, обчисленої за ставкою 10 відсотків - з 1 січня по 2 серпня 2014 р. включно;
суми податку, обчисленої за ставкою 18 відсотків - з 3 серпня по 31 грудня 2014 р. включно.
Також рекомендуємо у табл. 1 та 2 додатка ЦП до податкових декларацій підприємства (банку, страховика), в яких передбачено здійснення розрахунку податку на прибуток за ставкою податку 10 відсотків, відображати показники за операціями, які здійснено платником податку з 1 січня 2014 р. по 2 серпня 2014 р. включно.
У зв’язку із викладеним до описів алгоритмів буде внесено відповідні зміни в частині розрахунку рядка 10 податкової декларації з податку на прибуток підприємств та доходів (прибутку) страховика (рядка 11 податкової декларації з податку на прибуток банку).
Водночас зазначаємо, що платник податку згідно з п. 46.4 ст. 46 Кодексу може надати у складі податкової декларації з податку на прибуток доповнення до такої декларації, складене за довільною формою, де відобразити розрахунок суми фінансового результату за операціями з торгівлі цінними паперами, що перебувають/не перебувають в обігу на фондовій біржі, за операціями, проведеними з 03.08.2014 по 31.12.2014 р. включно.

ПОДАННЯ ЗВІТНОСТІ З ВИКОРИСТАННЯМ ПОСИЛЕНИХ СЕРТИФІКАТІВ ВІДКРИТИХ КЛЮЧІВ ФІЗИЧНОЮ ОСОБОЮ

Відповідно до ст. 1 Закону України від 22.05.2003 р. № 852 «Про електронний цифровий підпис» електронний підпис — це дані в електронній формі, які додаються до інших електронних даних або логічно з ними пов’язані та призначені для ідентифікації підписувача цих даних.
Сертифікат відкритого ключа (далі — сертифікат ключа) — документ, виданий центром сертифікації ключів, який засвідчує чинність і належність відкритого ключа підписувачу.
Під час реєстрації для отримання сертифіката ключа заявник (фізична особа — підприємець) надає такі документи:
заповнену та підписану заяву на реєстрацію встановленого зразка та дозвіл на використання персональних даних підписувача для реєстрації підписувача у реєстрі підписувачів АЦСК ІДД Міндоходів і формування посиленого сертифіката відкритого ключа;
паспорт або копію паспорта заявника (копії 1 — 4 сторінок), засвідчену власноручним підписом власника;
копію облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО).
При ідентифікації фізичної особи, зокрема, з’ясовують:
прізвище, ім’я та по батькові;
дату народження;
серію та номер паспорта (або іншого документа, який засвідчує особу), дату видачі та орган, що його видав.
Ідентифікація фізичної особи стосується конкретно визначеної особи (прізвище, ім’я та по батькові, дата народження, серія та номер паспорта). Тому фізична особа — підприємець, яка отримала посилені сертифікати відкритих ключів, може скористатися цими ключами для подання звітності в електронному вигляді, зокрема податкової декларації про майновий стан і доходи, як фізична особа.

СКАСУВАННЯ ПІЛЬГОВОГО ОПОДАТКУВАННЯ

ДФС України повідомлено, що підприємства галузі електроенергетики (клас 40.11 група 40 КВЕД ДК 009:2005), які виробляють електричну енергію виключно з відновлювальних джерел енергії, Законом України від 31.07.2014 р. № 1621-VII (набрав чинності з 03.08.2014 р.) було виключено з переліку суб’єктів, прибуток яких звільняється від оподаткування податком на прибуток.
Отже, після 03.08.2014 р. платники податку зазначеної галузі визначають податкове зобов’язання з податку на прибуток за загальними правилами оподаткування.

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Май 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31