ДПІ У КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОМУ РАЙОНІ ПОВІДОМЛЯЄ

17-11-2014, 10:00

НА КИЇВЩИНІ КІЛЬКІСТЬ ПЕРЕВІРОК ЗМЕНШИЛАСЯ МАЙЖЕ НА ЧВЕРТЬ

З початку року працівниками податкового та митного аудиту Київської області проведено 893 документальні перевірки, що на 253 перевірки менше минулорічного. З них: 124 складають планові та 769 позапланові перевірки.
Особливу увагу звернуто на тих суб’єктів господарювання, які здійснюють господарські операції на багатомільйонні суми та є складовими тіньового сектора економіки, а також відносяться до «ризикової» групи суб’єктів господарювання в плані виконання податкових зобов’язань.
В результаті при зменшенні кількості проведених документальних перевірок на 22 %, донарахування збільшилися майже на 38 % і склали більше 1 млрд. гривень.
Узгоджені податкові зобов’язання по донарахованим сумам склали за 10 місяців більше 203 млн. гривень. З них вже надійшло до бюджету більше 70 %, майже 145 млн. гривень. Із загальної суми надходжень майже 60 % складають кошти, донараховані за актами перевірок «ризикових» суб’єктів господарювання – понад 85 млн. грн., що на більше 6 млн. грн. більше аналогічного періоду минулого року.
Також під час перевірок підрозділами податкового аудиту зменшено штучно сформовані та задекларовані у податковій звітності збитки на загальну суму понад 1млрд. гривень.

ПОЗИТИВНА ДИНАМІКА НАДХОДЖЕНЬ ЄДИНОГО ВНЕСКУ НА КИЇВЩИНІ

З початку року до бюджету надійшло більше 6 млрд. грн. єдиного соціального внеску, що складає 102,9 % прогнозних надходжень, додатково мобілізовано понад 174 млн. гривень.
За січень-жовтень цього року зібрано єдиного внеску майже на 147 млн. грн. більше минулорічного. Середньомісячна сплата єдиного внеску підвищилась з 606 млн. грн. до майже 621 млн. гривень.
За результатами проведених контрольно-перевірочних заходів, за порушення вимог діючого законодавства по єдиному соціальному внеску, з початку року донараховано близько 12 млн. гривень.
Також спостерігається зростання кількості осіб, які виявляють бажання брати участь у добровільній сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Так, з початку року укладено понад 800 договорів про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

ДО СЕРВІСУ «ПУЛЬС» НА КИЇВЩИНІ
НАДІЙШЛО ПОНАД 400 ЗВЕРНЕНЬ

З початку року до ГУ ДФС у Київській області надійшло 317 звернень, до Київської митниці Міндоходів – 86.
Найчастіше у заявників виникали питання, пов’язані з недоліками у роботі органів ДФС – 26 %; з проблемами при подачі звітності та реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних – 25 %; з роботою центрів обслуговування платників – 5 %.
Також платники звертаються на сервіс «Пульс» і щодо контрольно-перевірочної роботи, реєстрації платником єдиного податку та платником ПДВ.
З початку року до ГУ ДФС у Київській області надійшло 9 звернень тематика яких пов'язана з корупційними діями працівників органів ДФС.
По Київській митниці найбільше звернень стосується затримки митного оформлення – 85 %.
Всі звернення розглядаються своєчасно, протягом 3-х днів, а у випадках, якщо задоволення питання заявника суперечить чинному законодавству, надається обґрунтоване роз’яснення з посиланням на норми діючого законодавства.

ТЕРИТОРІАЛЬНИМИ ОРГАНАМИ ГУ ДФС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ РОЗГЛЯНУТО 554 ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН

За 10 місяців розглянуто 387 письмових звернень громадян та 167 під час особистих прийомів керівниками органів ДФС Київської області.
Найчастіше громадяни у зверненнях порушували питання щодо контрольно-перевірочної роботи – 34 %, інформування про ухилення від сплати податків – 23 %, податку на доходи фізичних осіб – 13 %. Інші звернення стосувалися питань щодо роз’яснення норм діючого податкового законодавства та законодавства по єдиному соціальному внеску.
Із загальної кількості звернень, 5 % складають скарги, з них: 2 скарги на недоліки у роботі органів ДФС у Київській області, 17 – на неправомірні дії працівників. За результатами розгляду підтвердилися 2 скарги. Винних працівників, які допустили неналежне виконання своїх службових обов’язків, притягнуто до відповідальності у вигляді депреміювання.
Особистий прийом громадян посадовими особами ДФС Київської області здійснюється згідно із затвердженими графіками за попереднім записом. Під час особистих прийомів громадянам надаються вичерпні роз’яснення та приймаються відповідні рішення щодо вирішення порушених громадянами питань у межах чинного законодавства.

НА АДРЕСУ ОРГАНІВ ДФС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
НАДІЙШЛО 228 ЗАПИТІВ НА ПУБЛІЧНУ ІНФОРМАЦІЮ

Серед запитувачів 117 – це юридичні особи, 110 – громадяни, 1 запит надійшов від об'єднання громадян без статусу юридичної особи.
Найбільшу зацікавленість викликала інформація про стан розрахунків з бюджетом, наявність чи відсутність заборгованості по платежах, матеріали документальних перевірок.
Однак по 10 запитах на інформацію органами ДФС Київської області відмовлено у наданні інформації. Основна причина відмови – порушення вимог пункту 2 статті 10 Закону України «Про доступ до публічної інформації» у частині надання розпорядником інформації на вимогу осіб, яких вона стосується. Тобто, запитувана інформація про особу не стосувалася запитувача (реєстраційні данні платників податків, результати діяльності підприємств).
Нагадуємо, отримати публічну податкову інформацію може кожен бажаючий, надіславши лист-запит за адресою: 03680, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 5-а (на конверті вказувати «Публічна інформація»); або на електронну адресу: PUBLICINFO@KYIVOBL.MINRD.GOV.UA; факс:
(044) 246-23-40 чи зателефонувавши на (044) 200-37-31 в робочий час: з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 13:00; 13:45 до 18:00 (у п’ятницю – до 16:45)

ПІДСТАВИ ДЛЯ АНУЛЮВАННЯ ЛІЦЕНЗІЇ НА РОЗДРІБНУ ТОРГІВЛЮ АЛКОГОЛЬНИМИ НАПОЯМИ

Ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного письмового розпорядження на підставі:
- заяви суб’єкта господарювання;
- рішення про скасування державної реєстрації суб’єкта господарювання;
- несплати чергового платежу за ліцензію протягом 30 календарних днів від моменту призупинення ліцензії;
- рішення суду про встановлення факту незаконного використання суб’єктом господарювання марок акцизного збору (стосовно імпортерів);
- рішення суду про встановлення факту торгівлі суб’єктом господарювання алкогольними напоями або тютюновими виробами без марок акцизного збору;
- рішення суду про встановлення факту переміщення суб’єктом господарювання алкогольних напоїв або тютюнових виробів поза митним контролем;
- порушення вимог статті 15 прим.3 цього Закону щодо продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років або у не визначених для цього місцях.
Ліцензія анулюється та вважається недійсною з моменту одержання суб’єктом господарювання письмового розпорядження про її анулювання.
Державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється відповідно до Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР (із змінами та доповненнями).

ПЕРЕДАЧА В КОРИСТУВАННЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ДЛЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

ДФС України повідомлено, що у випадку залучення транспортних засобів згідно з Мобілізаційним планом України для забезпечення потреб Збройних Сил України, перехід права власності не відбувається; така передача здійснюється на умовах повернення транспортних засобів (тобто відбувається передача в тимчасове користування), а тому в обліку платника ПДВ, що передає в користування такий транспортний засіб, така передача не визначається як об’єкт оподаткування, оскільки не здійснюється операція з постачання товару.
Підстави для коригування податкового кредиту чи визнання умовного продажу згідно з п. 198.5 ст. 198 Кодексу також відсутні.
Якщо після мобілізації транспортний засіб не повертається підприємству і за нього нараховується компенсація, то така компенсація розглядається як оплата вартості такого транспортного засобу. У цьому разі транспортний засіб визнається проданим за бюджетні кошти, і на дату отримання таких коштів (компенсації) мають бути визначені податкові зобов’язання з ПДВ

ПЕРЕМІЩЕННЯ ТОВАРІВ ЧЕРЕЗ МЕЖІ ВІЛЬНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ЗОНИ «КРИМ»

ДФС України повідомлено про митні формальності при переміщенні товарів через межі вільної економічної зони «Крим», а саме: розглянуто питання щодо визнання недійсними митних декларацій (далі - МД) на товари, що не перетнули меж ВЕЗ «Крим», внесення до МД відомостей про документ, за яким здійснювалося переміщення товарів внутрішнім транзитом, оформлення періодичних МД на товари, що ввозяться з Криму, ознак операцій із товарами, що переміщуються через межі ВЕЗ «Крим».
Зокрема, зазначено, що з метою ідентифікації операцій, які проводяться з товарами, що переміщуються через межі ВЕЗ «Крим», при поміщенні товарів у митний режим вільної митної зони на території ВЕЗ «Крим», зміні митного режиму товарів після перебування в митному режимі вільної митної зони на території ВЕЗ «Крим», а також подальшій зміні митного режиму товарів, переміщених з території ВЕЗ «Крим» на іншу територію України, третім та четвертим знаками чотиризначного коду в другому підрозділі графи 37 МД зазначається код «08».

ЗДІЙСНЕННЯ ВЕТЕРИНАРНО-САНІТАРНОГО ТА ФIТОСАНIТАРНОГО КОНТРОЛЮ

ДФС України повідомлено про здійснення ветеринарно-санітарного та фiтосанiтарного контролю товарів, які переміщуються через адміністративний кордон вільної економічної зони «Крим».
Зазначено, що ввезення з території ВЕЗ «Крим» на іншу територію України товарів, що підлягають ветеринарно-санітарному контролю, з 13.10.2014 р. тимчасово заборонено.
Підтвердженням проведення ветеринарно-санітарного контролю товарів, що вивозяться з іншої території України на територію ВЕЗ «Крим», є наявність ветеринарного свідоцтва за формами Ф-1 або Ф-2 (код 5053 згідно з Класифікатором документів, затвердженим наказом Мiнфiну України від 20.09.2012 р. № 1011).
Результатом здійснення фiтосанiтарного контролю товарів, що вивозяться з іншої території України на територію ВЕЗ «Крим», є наявність карантинного сертифіката.
Фiтосанiтарнi процедури щодо товарів, які ввозяться з території ВЕЗ «Крим» на іншу територію України, можуть проводитись у митницях призначення. За результатами їх проведення видається карантинний сертифікат (до внесення змін до Класифікатора документів, затвердженого вищезазначеним наказом, йому присвоюється код 5505).

ОПОДАТКОВАННЯ ПДФО СУМ СЕРЕДНЬОГО ЗАРОБІТКУ, ВИПЛАЧЕНИХ ПРАЦІВНИКАМ, ПРИЗВАНИХ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ

Відповідно до частини третьої ст. 119 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Згідно з п.п. «и» п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються сума грошової допомоги (у тому числі в натуральній формі), що надається фізичним особам або членам їхніх сімей (діти, дружина, батьки), військовослужбовцям, призваним на військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією, відповідно до Закону України від 20 грудня 1991 року № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», та/або компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
На даний час відсутній порядок компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Крім того, у додатку 3 «Розподіл видатків Державного бюджету України» до Закону України від 16 січня 2014 № 719-VII «Про Державний бюджет України на 2014 рік» зазначені компенсаційні виплати не передбачені.
Таким чином, оскільки відсутній порядок компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, податковий агент оподатковує суму середнього заробітку, виплачену таким працівникам, на загальних підставах за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 ПКУ (15 % та/або 17 %).

ОПЕРАЦІЇ З ТОРГІВЛІ ЦІННИМИ ПАПЕРАМИ

ДФС України повідомлено, що для забезпечення реалізації положень п. 5 Закону України від 31.07.2014 р. № 1621-VII до внесення відповідних змін до форм податкових декларацій з податку на прибуток у рядку 10 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (на доходи (прибуток) страховика) та у рядку 11 Податкової декларації з податку на прибуток банку за звітні податкові періоди — три квартали та 2014 р. рекомендується відображати загальну суму податку на прибуток від операцій з торгівлі цінними паперами, які перебувають/не перебувають в обігу на фондовій біржі, що складається із:
суми податку, обчисленої за ставкою 10%, — з 1 січня по 2 серпня 2014 р. включно;
суми податку, обчисленої за ставкою 18%, — з 3 серпня по 31 грудня 2014 р. включно.

ПІДАКЦИЗНІ ПРОДУКТИ ІЗ ВМІСТОМ
СПИРТУ ЕТИЛОВОГО 8,5% ОБ.

ДФС України повідомлено, що з 01.11.2014 р. набрали чинності пiдпункти 1 i 19 п. 1 (крім змін, що вносяться до пiдпунктiв 215.3.2, 215.3.3 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу України) та п. 3 роздiлу I Закону України від 31.07.2014 р. № 1621-VII.
Вiдповiдно до пп. 19 п. 1 розділу I зазначеного Закону встановлюється акцизний податок на продукти із вмістом спирту етилового 8,5% об. і більше за кодами 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД.

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Май 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31