ОСББ: ПЕРСПЕКТИВИ І ПРОБЛЕМИ
ОСББ: ПЕРСПЕКТИВИ І ПРОБЛЕМИ

Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) – громадська неприбуткова організація, що об’єднує власників приміщень у багатоквартирному будинку, діяльність якої спрямована на захист прав та інтересів власників в отриманні житлово-комунальних послуг, утримання на належному рівні будинку, інженерних комунікацій, прибудинкової території.
Нереформованість житлово-комунальної галузі призвела до критичного стану основних фондів, недосконала тарифна політика та система управління житлом, ліквідація монополії ЖЕКів, впровадження енергозберігаючих заходів у житловому фонді, відсутність ефективного контролю за витрачанням коштів диктують необхідність термінових реформ у житлово-комунальному господарстві, в тому числі формування ефективного і зацікавленого колективного власника – ОСББ, як однієї з форм самоорганізації населення за місцем проживання та формування активного та відповідального громадянського суспільства.
Власники квартир звикли за десятки років критикувати малоефективність ЖЕКів, але не хочуть усвідомлювати того факту, що чомусь власник індивідуального житлового будинку ніколи на ЖЕКи на покладався і ремонтував будинок, утеплював його, утримував і облаштовував земельну ділянку самотужки, власним коштом.
Власник же квартири в багатоквартирному будинку вбачає свою зацікавленість лише в утриманні майна, яке знаходиться всередині квартири, а все, що за межами дверей його квартири – то не його клопіт. А як же із загальнобудинковим майном і комунікаціями: вода, газ, каналізація, енергопостачання, ліфт, сходові клітини, тепломережа, дах, підвал, технічний поверх, прибирання прибудинкової території і т. д.?
Переважна більшість мешканців багатоповерхівок не задумуються, що створення ОСББ – це, в першу чергу, відповідальність за власні дії, власне відношення до всього житлового комплексу і активна власна участь у обслуговуванні, утриманні та фінансуванні будинку. Бо ремонт водогону чи даху, сходових клітин з повітря і без робочих рук не зробиш. Бо за освітлення під’їзду, функціонування ліфтів, утримання всіх внутрішньобудинкових комунікацій у належному стані треба платити.
У цивілізованому світі вже багато десятиліть створено кондомінімуми (аналог ОСББ), які повністю і самостійно власним коштом утримують і ремонтують будинки, а не сподіваються на якісь міфічні ЖЕКи. У багатоквартирному будинку всі квартири взаємозалежні: коли протікає дах, то вода може дотекти і до першого поверху (а не лише дев’ятого); коли є проблеми з водогоном, то без води можуть залишитися всі квартири; коли не працює ліфт, то всі жителі не мають змоги ним користуватися.
Байдужість і відсутність власної відповідальності – головний ворог при створенні ОСББ.
Невже легше безкінечно і безрезультативно скаржитися на ЖЕК замість того, щоб взяти будинок на власне фінансування і утримання?
Віктор Яровий,
голова правління ОСББ «Зоряний-Боярка»,
президент Асоціації ОСББ



Голова правління ОСББ "Зоряний-Боярка", президент Асоціації ОСББ Віктор Яровий

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Январь 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31