ЗАКОНУ


ПРИЙНЯТО ЗА ОСНОВУ ПРОЕКТ ЗАКОНУ, ЯКИЙ ДОЗВОЛИТЬ СПІВВЛАСНИКАМ БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКІВ САМОСТІЙНО ОБИРАТИ ФОРМУ УПРАВЛІННЯ

12 січня 2015 року Верховна Рада України прийняла за основу проект закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», підготовлений за участі експертів РПР.
Метою проекту є врегулювання відносин власності у багатоквартирному будинку, пов’язаних з необхідністю ефективної експлуатації та утримання спільного майна багатоквартирних будинків, а також визначення методів управління будинком. Законопроект надає практичний механізм прийняття спільних рішень співвласникам багатоквартирних будинків, які не об’єдналися в ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку), а також вирішує проблемні питання в роботі ОСББ.
Зміни передбачають: усунення штучного поділу співвласників на повноправних членів і неповноправних «не членів» ОСББ, виключення поняття “балансоутримання” стосовно багатоквартирного будинку, узгодження правового режиму спільної власності в багатоквартирному будинку з положеннями Цивільного кодексу України, врегулювання питань самостійного забезпечення об’єднанням утримання багатоквартирного будинку.
На практиці це означатиме ліквідацію діючої схеми управління житловим фондом, за якої ЖЕК призначають «згори» органи місцевого самоврядування, а реальні власники не мають можливості його змінити чи суттєво вплинути на якість наданих послуг. Відтепер співвласники будинку самостійно обиратимуть форму управління – самостійно, через ОСББ чи за допомогою управителя (якого вони самі оберуть та з яким укладуть договір).

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Октябрь 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31