ЗАМІСТЬ ШВИДКОЇ МЕДДОПОМОГИ - ЕКСТРЕНА ТА НЕВІДКЛАДНА

8-02-2013, 19:03

ЗАМІСТЬ ШВИДКОЇ МЕДДОПОМОГИ - ЕКСТРЕНА ТА НЕВІДКЛАДНА
Ось вже другий місяць в Україні замість звичної для нас швидкої медичної допомоги діють дві нові служби - екстреної та невідкладної медичної допомоги. Про особливості впровадження реформи медичної галузі та надання медичної допомоги жителям нашого району і, зокрема Боярки - розповідає головний лікар Центральної районної лікарні Василь Кравченко.
- З початку 2013 року набрав чинності Закон "Про екстрену медичну допомогу". Відповідно до нього, станції швидкої допомоги, які раніше підпорядковувалися центральним районним лікарням, з першого січня перейшли у підпорядкування новостворених обласних центрів екстреної медичної допомоги. Цим Законом передбачено створення єдиної Системи екстреної медичної допомоги. Сьогодні триває перебудова швидкої медичної допомоги з метою раціонального використання бригад, особливо лікарських, розширення діяльності невідкладної медичної допомоги при поліклініках та передачі обслуговування хронічних хворих дільничним або сімейним лікарям.
Для довідки. Органами місцевого самоврядування протягом листопада - грудня 2012 р. прийняті рішення щодо передачі майна, лікарських засобів, транспорту, які використовувалися службою швидкої медичної допомоги, до власності територіальної громади міст, сіл і селищ Київської області. Зазначене майно, відповідно до рішення Київської обласної ради № 535-28-VI від 21.12.12 р. "Про деякі питання організації системи екстреної медичної допомоги в Київській області", прийняте до власності територіальної громади області. Відповідно до зазначеного рішення, майно передане на праві оперативного управління Комунальному закладу Київської обласної ради "Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф".
Та повернімося до нашого району. Наразі Боярська станція ШМД стала підстанцією Фастівської філії КЗ КОР "Київський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф".
Штат, транспорт, обладнання все перейшло туди. Передбачається, що діятиме єдина диспетчерська служба. Всі машини будуть обладнані GPS-навігаторами і диспетчер бачитиме місце розташування кожної машини. Тож на виклик виїздитиме найближча машина, вона ж доставлятиме хворого до найближчого медичного закладу. Я вбачаю в цьому позитив. Приміром, раніше нашій бригаді швидкої доводилося їхати на виклик до Мироцького і везти хворого в Боярку, тоді як за 20-30 хв. можна доставити його до Бучі або Ірпеня. А до Боярки - годину. Тепер же бригада доставлятиме хворого до найближчого лікувального закладу.
Але всякі зміни та реформування порушують звичний стан речей. Саме тому процес реформування ШМД нині викликає занепокоєння серед пересічних громадян. Можу на це сказати, що нам, медикам, і раніше доводилося стикатися із ситуацією, коли люди без особливої на те потреби викликають бригаду швидкої допомоги. При цьому витрачаються немалі державні кошти. Впроваджені зміни дозволять раціональніше використовувати державні кошти.
Головне, що громадяни мають знати і пам'ятати - в жодному разі вони не залишаться без медичної допомоги. В разі необхідності людина телефонує за номером 42203 або 103. На виклик відповідає досвідчений фахівець, котрий за симптоматикою диференціює виклик і направляє на нього бригаду екстреної або невідкладної медичної допомоги. Або навіть рекомендує хворому дістатися до лікувального закладу самостійно. У тих випадках, коли хворому дійсно потрібна екстрена медична допомога на виклик їде бригада екстреної меддопомоги. Приміром, йдеться про наслідки ДТП, травми, отруєння, поранення тощо. До речі, згідно з нормативами, бригада має доїхати до хворого в містах за 10 хв., в селах - за 20 хв.
Разом із тим є гіпертоніки, онкохворі та інша категорія людей, яким, можливо, й потрібна допомога, але вже не так терміново. З цією метою створено відділення невідкладної медичної допомоги. Термін доїзду до хворого цієї бригади - година.
До речі, при Київській ОДА створено гарячу лінію для звернень населення з питань екстреної та невідкладної медичної допомоги за номером 044-489-34-26. Всі свої зауваження та побажання щодо роботи екстреної медичної допомоги можна висловити за цим номером.
Нині ми проводимо аналіз усіх звернень і бачимо, що вдень дуже багато викликів, які мала б обслуговувати навіть не служба невідкладної допомоги, а дільничні лікарі. А в нічний час, щоб не залишити без надання допомоги жителів району, чергуватимуть бригади невідкладної допомоги.
Нині вирішуються організаційні питання щодо місця розташування та роботи таких бригад. Головний пункт знаходитиметься в ЦРЛ, де буде дві палати для надання невідкладної меддопомоги. А також кілька таких пунктів буде і на території району. Щодо екстреної допомоги - раніше була станція ШМД в Боярці та підстанції в Милій, старій Боярці, Вишневому та Горенці. А тепер у Боярці буде підстанція і пункти тимчасового базування у Вишневому та, можливо, у Милій.
Нині триває перехідний період. Але це не означає, що людей залишили без допомоги. Працює достатньо бригад і машин.
До речі, завершується будівництво приймального відділення ЦРЛ. Вірніше, нині тривають внутрішні опоряджувальні роботи. Впродовж 60 років лікарня не мала приймального відділення. Було лише дві кімнатки, де не було умов для надання невідкладної допомоги. Нині потрібно наповнити приміщення меблями та обладнанням. А також обладнати автостоянку і територію для зручного заїзду. Тож маємо дочекатися весни, щоб втілити у життя ці плани. Мають надійти субвенційні кошти на придбання меблів та обладнання. Сподіваюся, що у квітні-травні ця радісна подія таки відбудеться.
Тетяна Зубкова,
фото автора

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Декабрь 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31